Wpis z mikrobloga

Mirasy #motoryzacja potrzebuję kupić auto na dojazdy do pracy - 40km w jedną stronę. Czyli będę robił jakieś 80km dziennie. Trasa fajna prosta, bez żadnego miasta, po prostu cały czas 90-100km na godzinę. W 35 minut na miejscu. Mam suva w dizlu, ale spalanie to około 7,5-8,5 litrów a jednak tyle kilometrów co będę robił to przydałoby się jakoś zmniejszyć to spalanie. Chcę więc kupić jakieś fajne oszczędne auto - wstępnie myślę o 1.9 TDI (audi a4/a6/golf??) albo o peugeocie 307 z dizlem HDI.

Doradzicie mi jakieś jeszcze dość tanie i trwałe auta? Budżet myślę że około 7-8k maks, ale w skrajnym przypadku może i do 10k dobiję :D Chodzi mi tutaj tylko o maszynę na dojazdy do pracy, nic więcej. Koniecznie klimatyzacja, żeby w lato nie zdychać.

#samochody #pytanie #mechanika #mechanikasamochodowa
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ: no 80km*20dni*12mieś = 19200km. To jest 192*4 (zakładam że jakimś cudem 4L oszczędzisz na zmianie samochodów)
768L benzyny do oszczędzenia = 4608zł rocznie. Min 2000zł wydasz na samo ubezpieczanie naprawianie eksploatacje drugiego auta. Czy za 2,5k rocznie warto kupować drugi samochód? Jak dla ciebie 2,5k rocznie to problem to czemu w ogóle macie suva?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki kwestia jest taka że teraz dojeżdżamy do pracy razem. A za chwilę będę dojeżdżał do pracy osobno i drugie auto jest niezbędne. Drugiego suva nie będę kupować
  • Odpowiedz
Też akurat szukam do 10k co prawda nie na takie długie trasy ale myślę o Peugeot 307, może Fabia ale myślałem też o Grande Punto. Jakieś plusy/minusy Fiata? Clio też jest dobra opcja ale tu raczej cięzko. Co jeszcze ciekawego polecicie w tej kasie?
  • Odpowiedz
a. W moim przypadku był to VW Bank - najem załatwiony przez dealera (Audi Perfect Lease dla osób prywatnych). O ile mi pokaż cał


@LZBNZ: powodzenia z dieslem do 10k.. szukaj takich z udokumentowanym remontem silnika. podpowiedź. nie ma.
benzyna lpg trzeba rozważyć.
  • Odpowiedz
@bruhh: A jakiego benzyniaka byś polecił do lpg, do miasta i czasem w trasę do kwoty ~~35k?
Po kilku miesiącach poszukiwań znalazłem megane 3 110km bo ma problemu z korozją, w miarę niskie koszty utrzymania, i ma skrzynię 6 bieg ale ma dosyć niski prześwit 12cm.
Innym wyborem byłaby auris 2 lub ufo ale azjaci ponoć gniją na potęgę, że konserwacja tego nie zatrzyma (,)
  • Odpowiedz