Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 275
To była dotychczas moja najbardziej ekscytująca przygoda rowerowa. Ostatecznie psy nas na szczęście nie pożarły ;) Jordan Bike Trail przejechany w całości, w sumie prawie 1000 km wraz z dojazdem na początek szlaku pod syryjską granicę. Trzeba się w końcu zabrać za pisanie relacji :)

#byczysnarowerze #rower #bikepacking #jordania
byczys - To była dotychczas moja najbardziej ekscytująca przygoda rowerowa. Ostateczn...

źródło: comment_1638430996933j0XGbnWv7Qkot2PgS4E.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@byczys: hej opowiedz coś więcej już od kilku lat przymierzam się do przejścia mniejszego lub większego kawałka tej trasy pieszo. W jakim terminie byłeś?
  • Odpowiedz
@Ogau: jeżeli ktoś się zesrał to ty XD Nie widać tutaj całej trasy. Jasne, że są tacy co 10kkm przejeżdżają na sztywnym widelcu, ale są też wyprawy na MTB, po trudniejszym terenie. Dlatego pytam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@byczys: Jak w końcu z tym bezpieczeństwem w Jordanii? Chciałabym tam poleciec pozwiedzać ale mąż się boi bo twierdzi ze położenie geopolityczne jest słabe i ze pewnie nas zrabują… a Ty widzę rowerkiem jeździsz xD
@calka-rekurencyjna: jeśli z mężem, czy generalnie mężczyzną, to śmiało. Poczytaj, jest sporo poradników. Teraz dużo ludzi z Polski tam lata. My omijaliśmy w miarę możliwości miejsca turystyczne, poznaliśmy prawdziwe życie Jordańczykow, co poniekąd wymuszał przebieg trasy przez cały kraj.

@byczys: na sztywnym widelcu? przecież to masochizm

@r5678: @geuze: jak widać dałem radę ;) generalnie stosunek asfalt/teren to 60/40. Trasa ma bardzo dużo mocno nachylonych podjazdów i zjazdów. Na terenowych zjazdach bywało ciężko, ręce bolały od zaciskania klamek, bałem się, czy mi wystarczy okładzin, miałem zapas tylko na jedno koło. Oczywiście kolega na amorku leciał w dół szybciej i pewniej. Ja dodatkowo jechałem dość asekuracyjnie, momentami byliśmy na niezłych zadupiach, nie spotykaliśmy nikogo długi czas. Miałem świadomość, że gleba to mogą być poważne problemy, na szybką pomoc nie można było liczyć. Poważna awaria to też koniec "wycieczki", dostępność części
  • Odpowiedz