Wpis z mikrobloga

Nie mam nerwów na oglądanie tego #sejm xD nawet jak odrzucą ten projekt to fakt że w ogóle debatuje się nad zamykaniem kobiet za samostanowienie to jest kompletny upadek państwa i coś absolutnie chorego. Do tego fakt że podpisało się pod tym czymś 100 tysięcy ludzi mrozi mi krew w żyłach, chcę wierzyć że to tylko zmanipulowane dziadki spod kościołów ale autentycznie boję się tej fantycznej pisowsko-ordoszurskiej mniejszości która zgotowała kobietom piekło.
  • 72
@koteria: wszystkie projekty ustaw, podpisane przez wymaganą prawnie liczbę obywateli, powinny być skierowane do pierwszego czytania. Na tym polega demokracja, że czasem trzeba słuchać czyichś głupich poglądów.
@Nieszkodnik: podaję analogię, którą może będziesz w stanie zrozumieć bo jest to również kwestia samostanowieniu o swoim ciele.
Bo nie liczę, że zrozumiesz jeśli poproszę Cie byś sobie wyobraził, że jesteś w ciąży i ktoś chce decydować o Twoim ciele.
Ale cieszę się, że widzisz że aborcja nie jest aż tak straszną decyzją jak wazektomia więc bez problemu może o tym decydować kobieta bo zawsze może sobie zrobić kolejne dziecko.
@ZygmnuntIgthorn @dafto czy granicą demokratycznych debat i projektów ustaw nie są ostatecznie prawa człowieka? Wszystkie te okołoaborcyjne projekty balansują przecież na odebraniu kobiecie prawa podstawowego - czyli autonomii ciała. Wg Naczelnej Rady Adwokackiej ten projekt gwałci prawa gwarantowane konstytucją, a my mamy się nie "nakręcać" że takie coś trafia do sejmu? https://oko.press/naczelna-rada-adwokacka-projekt-zatrzymaj-aborcje-niezgodny-konstytucja-adwokaci-krytykuja-takze-obecna-ustawe/
Pobierz koteria - @ZygmnuntIgthorn @dafto czy granicą demokratycznych debat i projektów ustaw...
źródło: comment_1638405303wWdODyF6GKaHo6Bg8TMJZZ.jpg
Wg Naczelnej Rady Adwokackiej ten projekt gwałci prawa gwarantowane konstytucją


@koteria: I co? Chcesz do trybunału konstytucyjnego to wysyłać, czy lepiej raz dwa spłukać to po pierwszym czytaniu?

a ja mam się nie przejmować że gawędzą sobie o nich w sejmie?


@koteria: Gdy autor projektu przedstawiał go w sejmie to sala była zupełnie pusta. A gawęda o tym projekcie wyglądała tak, że i PiS wnioskował o odrzucenie tego gówna w
a co mnie obchodzi dorosła, czująca i myśląca kobieta? Jeśli ciąża nie zagraża jej życiu to jakim prawem ona miałaby decydować o tym czy unicestwi innego człowieka czy nie?

Wybór miała przed pójściem do łóżka. Po zapłodnieniu jest już po ptokach.

Dla tych co się strasznie boją ciąży polecam sterylizację, niestety w Polsce nie ma takiej opcji, ale za granicą nie ma z tym problemu i nie są to duże koszty.


@
@koteria: Poglądy ludzi aż tak się nie zmieniają jak sobie to wyobrażasz. Kompromis był w takiej postaci i przez tak długi okres czasu dlatego że był właśnie kompromisem. Ludzi #!$%@? obchodzi twoje ciało, ich obchodzi prawo. A jeżeli prawo zakazuje aborcji na życzenie to zrobienie takowej w Polsce jest nielegalne. Jeżeli ktoś miał problem z antykoncepcją to kliniki w Czechach zawsze były szeroko otwarte. Fakt że PiS ruszył kompromis oznacza mniej
@moll amen siostro, mam dosyć zastanawiania się jak lawirować wokół tego chorego prawackiego fanatyzmu, gdzie by tu nie wyjechać w razie czego; tu chodzi o nasze zdrowie, życie, szczęście... te sejmowe dywagacje starych pierdów nas wręcz depczą i upokarzają


Wiesz że PiS to partia której bliżej do lewicy niż do prawicy ? :)