Wpis z mikrobloga

  • 460
Nie mam nerwów na oglądanie tego #sejm xD nawet jak odrzucą ten projekt to fakt że w ogóle debatuje się nad zamykaniem kobiet za samostanowienie to jest kompletny upadek państwa i coś absolutnie chorego. Do tego fakt że podpisało się pod tym czymś 100 tysięcy ludzi mrozi mi krew w żyłach, chcę wierzyć że to tylko zmanipulowane dziadki spod kościołów ale autentycznie boję się tej fantycznej pisowsko-ordoszurskiej mniejszości która zgotowała kobietom piekło.
  • 72
  • Odpowiedz
@moll: no bo oni myślą, że ich to nie spotka (czy raczej ich blisich), a jakby spotkało, to "to jest wyjątkowa sytuacja" i cyk wycieczka do Czech, czy na Słowację... I tak się to kręci ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Źle to napisałem. #!$%@? obchodzi ich twoje zdanie, ale w pełni obchodzą ich ich własne przekonania i poglądy. Czy człowiek tego chce czy nie, katolickie wartości dalej odpowiadają mniej więcej 60% populacji. Dobrym rozwiązaniem był kompromis dzięki któremu osoba która chciała zrobić aborcję na życzenie mogła pojechać do kraju w którym takowa była legalna a osoby antyaborcyjne mogły żyć z czystym sumieniem że w Polsce się nie pozwala na
  • Odpowiedz
@kerdian: W tych 3 przypadkach, kiedy aborcja była legalna przed pisem to wlaśnei było samostanowienie. W kwestii aborcji eugenicznych jest to próba albo uchronienia przed cierpieniem siebie i dziecka, albo próba uchronienia własnej rodziny przez dewastacją emocjonalną i psychiczną. Wychowywanie chorego i upośledzonego dziecka to straszliwa mordęga i nie trudno dziwić sie ludziom żę chcą tego uniknąć. Ale dobra przejdźmy dalej. Dziecko z gwałtu. Czyli ktoś CIę zgwałcił i zapłodnił.
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: Ja rozumiem taką argumentację, rozumiem w jak konserwatywnym kraju żyjemy i że spór o aborcję w Polsce będzie się jeszcze ciągnął długie lata. Oczywiście wkurza mnie że mieszkając w sercu Europy nie mam takiej samej pełni praw jak Niemczka, Czeszka itd., i że pogląd "kobieta decyduje i koniec" jest u nas radykalny.

Ale chcę tylko dodać dlaczego to legalna aborcja jest jedynym rozwiązaniem: bo legalna aborcja ucina dyskusję.

We
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: co to znaczy, że katolicy żyją w zgodzie ze swoim sumieniem tylko wtedy gdy tylko ich zasady są ogólnie przejęte? XD niech osoby wyznające katolickie wartości wyznają te wartości, a innym niech dadzą w pełni kierować się własnymi wartościowymi. Wtedy każdy martwi sie o swojej sumienie. nie potrzebuje, żeby ktokolwiek martwił się o moje sumienie
  • Odpowiedz
@koteria: Nie mam nerwów na oglądanie tego #sejm xD nawet jak odrzucą ten projekt to fakt że w ogóle debatuje się nad skazywaniem mężczyzn na płacenie alimentów za nieswoje dzieci za samostanowienie to jest kompletny upadek państwa i coś absolutnie chorego. Do tego fakt że podpisało się pod tym czymś 100 tysięcy ludzi mrozi mi krew w żyłach, chcę wierzyć że to tylko zmanipulowane baby z lewicy ale
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Takie masz wartości. Nie mówiłem nic o katolikach tylko ludziach żyjących w kulturze chrześcijańskiej, bo faktycznych katolików w tym kraju jest mniejszość. Chcesz to zrób kilkudziesięcioletnią kampanię zmieniającą podejście dziesiątek milionów ludzi do życia. Jeżeli tego nie zrobisz to zwyczajnie musisz się pogodzić z tym że najlepszą rzeczą jaką przy aktualnej sytuacji można mieć jest kompromis.

Nalezy też wspomnieć o tym że płód to nie jest część ciała kobiety
  • Odpowiedz
@Papieszpolak6996: Ludzie na świecie już dawno zrozumieli, że nie trzeba żadnego kompromisu, wiec nie muszę robić żadnej kampanii. Gdy ciąża nie zagraża życiu, kobieta musi skonsultować swoją decyzje z lekarzem i psychologiem, a potem ma obowiązkowy czas na przemyślenie i podjęcie ostatecznej decyzji. I to tylko i wyłącznie jej decyzja i jej sumienie.

I uwierz mi, że żyjąc w kraju gdzie aborcja jest w pełni legalna nie widzę martwych płodów
  • Odpowiedz