Wpis z mikrobloga

Nie mam nerwów na oglądanie tego #sejm xD nawet jak odrzucą ten projekt to fakt że w ogóle debatuje się nad zamykaniem kobiet za samostanowienie to jest kompletny upadek państwa i coś absolutnie chorego. Do tego fakt że podpisało się pod tym czymś 100 tysięcy ludzi mrozi mi krew w żyłach, chcę wierzyć że to tylko zmanipulowane dziadki spod kościołów ale autentycznie boję się tej fantycznej pisowsko-ordoszurskiej mniejszości która zgotowała kobietom piekło.
  • 72
@kerdian: właśnie nie do końca... mam w rodzinie żelbetonowy elektorat PISu i oni to jak najbardziej popierają, a na argumenty typu "a jakbym umarła i osierociła dziecko?" jest wzruszenie ramion, bo co stary dziad wie o ciąży, jak on tylko zapylił, a potem co najwyżej żonę na porodówkę odstawił i po tygodniu odebrał z dodatkowym tobołkiem
@KAW0: Brzmi jak ekstra projekt. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozumiem, i pod tym względem bardzo niepokoi mnie zorganizowanie tych okołokatolicko-konserwatywnych środowisk, które wydają się prześcigać w kolejnych zamordystycznych projektach i ot tak sobie zbierają 100k podpisów. A jest to szkodliwe np dlatego że gdy PiS odrzuci ten projekt będzie mógł powiedzieć "widzicie? nie jesteśmy tacy źli, żadni z nas ekstremiści!!11", gdy już obecnie obowiązujące prawo jest chore.
to człowiek i to człowiek ¯_(ツ)_/¯. Aborcja jest oczywiście zła, ale nie znaczy to, że w pewnych sytuacjach nie może być uzasadniona (eugeniczna, zagrożenie zdrowia matki, gwałt). Na życzenie nie jestem przekonany.


@kerdian: A jajko jest kurczakiem? Aborcję wykonuje się na etapie, kiedy mamy w organizmie pasożytujący zlepek komórek. I to, że coś jest niezgodne z Twoimi zasadami moralnymi nie znaczy, że jest niezgodne z cudzymi. Ja np. uważam, że okaleczanie