Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #januszebudownictwa #pasta

PRZEMYŚLANA INWESTYCJA

Nieopodal mojego domu znajduje się, w którym za część klatki schodowej robią długie balkony od ulicy, którymi połączone są wszystkie mieszkania na piętrze. Ktoś wpadł na genialny pomysł żeby je doświetlić montując czujniki ruchu przy każdej lampie (być może lampy z czujnikami ruchu). Jest więc 25 lamp z czujnikami ruchu, po 5 na każdy balkon albo korytarz na „świeżym” powietrzu, z przeszkloną barierką, którym wchodzi się do mieszkania. Lampa wisi nad każdymi drzwiami wejściowymi więc idąc korytarzem do swojego mieszkania, zapala się wszystkie lampy, pod którymi się przechodzi. Nie było by w tym nic śmiesznego gdyby nie fakt, że pod balkonami przy głównej ulicy znajduje się uczęszczany chodnik. Ludzie, którzy przechodzą pod balkonami zapalają wszystkie 25 lamp, które załączają się w różnych układach. Jakby tego było mało to dwie lampy na ostatnim piętrze już się zepsuły i za każdym razem gdy ktoś przechodzi chodnikiem te lampy zaczynają migotać. Nie miałem czasu żeby się temu dokładnie przyjrzeć ale naliczyłem około 22 impulsów w ciągu czasu załączenia. Prawdopodobnie zimne luty albo jakiś kondensator elektrolityczny, który stracił pojemność, bo obie lampy zachowują się dokładnie tak samo. Nie wiem co myślą o tym w miarę nowym nabytku właściciele, chyba nie ma jeszcze dwóch lat, ale ja bym coś z tym zrobił, bo to jest denerwujące i wcale nie pozwala na oszczędzanie energii, bo te lampy załączają się i wyłączają niemalże bez przerwy przez całą noc. Wystarczy, że ktoś przejdzie w okolicy chodnikiem i cyk już załączają się lampy na wszystkich piętrach.
Pobierz tojestmultikonto - #tojestmultikonto #januszebudownictwa #pasta 

PRZEMYŚLANA INWES...
źródło: comment_16383775125O6Go5zSoBd0R6nMV8C0sn.jpg