Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
Te wyniki z Ministerstwa Zdrowia można sobie włożyć między bajki (odnośnie zgonów).

Własne dzięki tej historii zaświeciła się w mojej głowie pierwsza lampka ostrzegawcza, że coś tu jest nie tak.

W 2020 rok dokładniej późną wiosną u ojca mojego przyjaciela zdiagnozowano COVID.

Facet 56 lat. Waga w normie. Nie palił a pił sporadycznie.
Niestety rok wcześniej (nawet chyba niecały rok) zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy krwi.
Rokowania były słabe a w późniejszym terminie były już przeżuty na trzustkę i inne organy.
Lekarze nie dawali szans i kazali cieszyć się każdym dniem.
Omawianą wiosną był już w bardzo kiepskiej formie (przebywał tam praktycznie ciągle) oraz wyglądał bardzo źle.

Zachorował na omawiany Covid i zmarł w szpitalu wojewódzkim.
Teraz najlepsze. Nie wpisano mu zgonu z powodu nowotworu a koronawiursa. Facet w zaawansowanym stadium nowotworu z przerzutami zmarł nie z powodu nowotworu a wirusa.
Jego rodzina w tym mój przyjaciel się z tym nie zgadzali ale nic nie ugrali.

Tak więc ¯(ツ)/¯...

#koronawirus #polska
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mrgcypher: No nawet nasz prezydent kłamał (Kwaśniewski) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mówię o przypadku, który znam nie będę się wypowiadał o innych chyba, że posiadasz jakieś informacje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Agemaker: Nie wiem. Nie będę się wypowiadał ale nic mi nie wiadomo żeby zmarł z powodu niewydolności oddechowej. Chociaż nie twierdzę, że tak nie było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Caracas: tak sekcja zwłok mojego zmarłego ojca gdzie było wyraźnie napisane, że zmiany w płucach świadczą o infekcji Covid ale że nie miał testu wpisane w akcie zgonu 'niewydolność oddechowo krążeniowa' pod tym podpisują się biegli więc ja nie wierze, że ktoś wpisuje covid bo mu się tak wydaje..

@mrgcypher: nie musi mu się wydawać, wystarczy że dostaje dodatek do pensji za każdego chorego z covid