Wpis z mikrobloga

Kawosze - prośba o radę. Rodzice przymierzają się do wymiany szwankującego ekspresu do kawy Saeco. Mają go od wieeeelu lat i chyba się posypał. Ze względów finansowych natomiast przymierzają się do czegoś z Aldi - ponoć jakiś ekspres w rejonie 1 tys. zł. Niestety, nie brzmi to najlepiej (chyba, że ktoś wie o jaki chodzi?) i chciałbym im coś doradzić. Myślę, że będzie mi ciężko ich przekonać do ekspresu za 3 tysiące, także im bliżej tego tysiąca tym lepiej. Oczywiście, zawsze mogę im coś dołożyć, jeśli powiecie, że opcja super-hiper-budżetowa, ale jedyna mająca sens to coś np. za 2k... Oczywiście chodzi o ekspres z młynkiem.

Możecie proszę coś polecić? Co w Waszej opinii miałoby sens?
#kawa
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jedermann: jak nie piją dużo mlecznych to 22.110, ma spieniacz ręczny do mleka, a jak piją dużo mlecznych to 23.460 z pojemnikiem na mleko, chcą więcej mlecznych niż cappucino to jest model wyżej ale już ponad 2k trzeba wyłożyć.
22.110 chodzi w okolicach 1100 zł na promach. 23.460 1600 zł około.
Można patrzeć na Pepperze ale ekspresy niedawno były na promocjach i kiedy będą znowu nie wiadomo. Taki okres że mogą
@jedermann: weźcie używaną Jurę, tylko spójrzcie na przebieg kaw, mój tata kupił jeden z przebiegiem chyba 3k kaw za 1/3 wartości i już 3 lata stoi i super kawę robi
@Lordon: niestety używane sprzęty odpadają.

@Nalesnik_z_serem: A czy jesteście w stanie się wypowiedzieć na temat ekspresów Melitta? zaproponowałem rodzicom DeLonghi (wg mnie naprawdę fajny wybór), ale mamie bardzo podoba się wygląd (?!) Melitta E 950-101 SOLO ;)
Są jakieś argumenty w jedną albo drugą stronę, którymi moglibyście mnie wesprzeć?
#kawa