Wpis z mikrobloga

@bitcoholic: Zgadzam się, że Polska szkoła jest delikatnie mówiąc do niczego. Tylko jakim problemem jako rodzic jest samemu uczyć dziecko przedsiębiorczości i podstaw finansowych.
@krisstof2: polecam poczytać o Stablecoinach, np RSV zostało wymyślone po to, żeby walczyć z hiperinflacją. Do tego blockchain to jakby nowy typ sieci, tworzone są dzięki niemu aplikacje zdecentralizowane, czyli twoje pieniążki/dane, nie są w jednym miejscu na serwerach firmy X.
@bitcoholic: Fajnie, ale bitcoin miał swoje 5 minut. Na moje to graj w ruletkę, wynik będzie podobny jak "inwestowanie" w bitcoin'a. Pewnie - sporo ludzi się na tym obłowiło, ale giełda to takie miejsce o grze równej sumie zerowej. Żeby ktoś zarobił, to ktoś musi stracić. I nie łudź się - większość traci, zwłaszcza odkąd fundusze na tym siadły.

A w momencie kiedy na świecie pojawią się "rządowe bitcoiny" jak cyfrowe
No ale to Wenezuela a nie Polska

@konstelacjaniesamowitosci: jakoś ludzie bardzo szybko zapomnieli co działo się ze złotówką w latach 90… no ok pewnie zaraz napiszesz że to przez komune. A co robi nasz rząd 500+ tarcza antyinflacyjna z dodruku xd przecież zaraz będziemy mieli powtórkę z tamtych lat. Mało tego Wenezuela w latach 70 była krajem z jednym z najwyższych pkb z olbrzymimi pokładami ropy ale druk i rozdawnictwo hajsu
Ta ta... wszyscy bedą żyli za cyferki poteżny bitcoin :D. Zaraz oskarku będziesz zapierdzielał w fabryce butów bo chinole już za półdarmo nie beda robić na zachodnie kraje
@Ogniwo_Paliwowe: Ja nigdzie nie twierdziłem, że każdy banknot ma pokrycie w sztabkach złota ale że wartość pieniądza kreuje gospodarka oraz inne namacalne faktory, które za nim stoją. U bitcoina jego cenę kreuje tylko popyt - jeżeli go nie bedzie to znowu cena spadnie do 5 dolców.