Wpis z mikrobloga

@Dziglipaf: nie miałbym problemu jakby rura spustowa szła gdzieś do rozdzielnika w ziemi. Woda by spływała sobie do rur i heja.

W praktyce możesz mieć tak jak widziałem na jednym osiedlu w krk, ogródek to tylko w lecie i to przy dobrej pogodzie ,bo inaczej bajoro tam masz. Jak ci to nie przeszkadza to pisz, ale ja bym skonsultował z prawnikiem że w razie zalania deweloper/spółdzielnia pokrywa wszelkie koszty napraw.
  • Odpowiedz
nie miałbym problemu jakby rura spustowa szła gdzieś do rozdzielnika w ziemi. Woda by spływała sobie do rur i heja.


@PiersiowkaPelnaZiol: jeśli po fakcie już chcą w ten sposób kombinować, to tam nie ma żadnego rozdzielnika, tylko po prostu ma mu się lać na taras bo "jest zielony i sobie wyparuje". Ja bym im kazał spadać na drzewo i nie miałbym zamiaru swoim kosztem ratować dupę deweloperowi przez ich niekompetencję.
  • Odpowiedz
Nie będzie mi zalewać ogródka?


@Dziglipaf: Są plusy i minusy. Jeżeli masz możliwość, łapać wodę do jakiegoś zbiornika jest to na plus. Nie musisz martwić się w czasie suszy. Jeżeli będzie wlewało się na ogródek, trochę kłopotliwe. Możesz zażyczyć sobie, położenia rury drenującej w ogródku i nadmiar - jeżeli będziesz zbierał, wypuszczać, albo wszystko odprowadzać. Na goły spust ja bym się nie zgodził.
  • Odpowiedz
@Dziglipaf: Ja bym ich jeszcze ostrzegł, że nie tylko się nie zgadzasz, ale jeśli alternatywny sposób odwodnienia wyżej położonych balkonów będzie zakładał zrobienia odwodnienia w formie rzygaczy, to wstąpisz na drogę prawną.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: jeśli po fakcie już chcą w ten sposób kombinować, to tam nie ma żadnego rozdzielnika, tylko po prostu ma mu się lać na taras bo "jest zielony i sobie wyparuje". Ja bym im kazał spadać na drzewo i nie miałbym zamiaru swoim kosztem ratować dupę deweloperowi przez ich niekompetencję.


@Drmscape2: jest w tym racja, czyli źle zaprojektowali po prostu, te rury powinny być w garazu podziemnym i to zrobione
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Dziglipaf: nic nie podpisuj, niech sobie ciągną rynnę do studzienki, to nie Twój problem że nie przewidzieli tego w projekcie. Jak pod spodem masz garaż to woda nie ma jak wsiąkać i zrobi się bagno.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: z tego co tam jest napisane, to ja wyczytałem, że #!$%@? balkony na 5tym piętrze, ludzie się burzyli, developer chce naprawić kosztem tych na parterze i szuka debili, którzy na to pójdą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Dziglipaf: A nie jest tak że i tak woda z tych balkonow na V piętrze finalnie trafia na twój taras? I taka rynna nie zwiększa ilości wody w twoim ogródku?
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: z tego co tam jest napisane, to ja wyczytałem, że #!$%@? balkony na 5tym piętrze, ludzie się burzyli, developer chce naprawić kosztem tych na parterze i szuka debili, którzy na to pójdą ( ͡º ͜ʖ͡º)

+: Drmscape2


@chilon: dlatego jak mam kupować mieszkanie w krakowie to tylko bez ogródka albo na najwyższym piętrze. Względny spokój z takimi rzeczami.
  • Odpowiedz
@Dziglipaf: zawsze jak ktos chce cos budowac czy ciagnac rurociag nordstream 2 przez twoja wlasnosc to sie nie zgadzaj, wtedy na 100% znajdą inne rozwiązanie, a tak będą ci wchodzić żeby naprawiać i takie tam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dziglipaf: Może wypytaj o szczegóły, którędy to pójdzie, co to za rurka, jaki kolor, czy będzie zamaskowana, gdzie odprowadzą zebraną wodę. Bo jakoś nie wierzę, że #!$%@?ą ją ot tak na ogródek xD
  • Odpowiedz
jakiej #!$%@? suszy, chlop ma kilka m2 ogrodka, to z kranu woda to podleje nawet w czasach tej mitycznej suszy xD a i bez dodatkowej zlewni z całego dachu moze se nałapać w wiadro podczas opadów


@komentarze: Przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś. Widać, że masz takie pojęcie o tym, jak głuchy, o subtelnościach symfonii Beethovena.
  • Odpowiedz