Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Szukam samochodu dla siebie do 120 tys. zł.

Wymagania:
- z roczników 2018+
- auto użytkowane 80% miasto (mało korków), 20% trasa
- silnik benzynowy uturbiony lub hybryda
- segment raczej do C/crossover/mały suv
- Moc od 150 KM
- skrzynia automatyczna
- spalanie do 9l przy mieszanej jeździe
- powiew świeżości w środku
- w miarę bezawaryjny
- przystępne cenowo serwisy/naprawy
- auto 4 osobowe

Co mi wpadło w oko to :
- bmw x1
- Mercedes w177 a klasa 1.3
- mazda 3
- Honda civic X 1.5
- hyundai i30
- kia xceed
- Toyota corolla 2.0 hybrid

Jakieś opinie, sugestie? :)

#auto #samochody #bmw #mercedes #kia #motoryzacja #cokupic #poradadnia #hyundai #mazda #toyota #hybryda #honda
  • 42
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skoczek99: i30 spoko, mazda lubi rdze (aczkolwiek nie każda), toyoty mogą w środku skrzypieć, choć są dobrze pomyślane i potrafią być naprawdę eko (ale to wymaga jazdo-zmulania).
Chcesz auto zgazować?
  • Odpowiedz
@Skoczek99: do 120k to tylko funkiel nówka Ceed 1.5 160hp 7dct dopasiony ale bez mild-hybrid bo to gówno. Oczywiście jak tyrasz faktycznie dużo kilometrów po mieście, non stop światła itd to możesz wtedy rozważyć tojtojkę bo suche dwusprzęgłówki nie lubią takiego traktowania

Aczkolwiek jak mi sie podobała Corolla 2.0 to po pierwszej przejażdżce:
- w ogóle nie czuć mocy
- silnik wyje
- miejsca w środku jak w segmencie B
  • Odpowiedz
  • 0
@buczubuczu i30 też mi się ogólnie podoba, ale wydaje mi się, że może być równie skrzypiąca co Toyka

Myślałem o gazie ale nowe silniki to średnio gazować :) obecnie mam lpg i jest super oprócz tankowania, które jest upierdliwe
  • Odpowiedz
  • 0
@maad a które wymaganie tak sprawia, że te 9l wydaje się irracjonalne? Każdy z powyższych aut z tego co widzę mieści się w 9l.

Zastanawia mnie ten temat ekologii, gdzie samochody z 10 lat wstecz paliły mniej niż obecnie :p
  • Odpowiedz
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki wolałbym coś 3 letniego, by mieć największą utratę wartości za sobą :p natomiast ten silnik chyba jest całkiem nowy.

Czemu mild hybrid to gówno?

Raczej teraz przebiegi to 10-12kkm rocznie.
  • Odpowiedz
@Skoczek99: chyba przesadzasz z tą utratą wartości 0-3 rok a 3-6 rok to niewielka różnica. Ostatnie auto po 3 latach z salonu sprzedałem 12% taniej niz kupiłem.
Wręcz jestem 100% pewien że do segmentu C bardziej sie opłaca brać nowe niż 3 letnie w tym ebanym kraju. Mniej roboczogodzin na szukanie, mniej oszukanych sztuk z niemiec których nikt nie odkupi poźniej za dobrą cene itd

Owszem masz 3-latki z małą
  • Odpowiedz