Wpis z mikrobloga

  • 38
@Qurvinox w zasadzie to pracodawca opłaca składki. A według mnie powinno być odwrotnie i to pracownik powinien opłacać osobiście wszystkie swoje składki. Myślę, że znacząco podniosło by to świadomość o kosztach systemów opieki zdrowotnej czy emerytalnej.
  • Odpowiedz
@Qurvinox: Oj weźmie ten urlop zamiast iść na L4. Na produkcji czy magazynach (ale nawet w biurach jak np. w firmie Drutex) wypłata często składa się z podstawy będącej minimalną oraz premii uznaniowej (czasami nawet 3x minimalna). Ale owa premia przepada kiedy pracownik choruje.

I żeby to był odosobniony przypadek, ale nie, kilka firm w okolicach wejherowa tak robi, jeden zakład przetwórstwa rybnego w którym pracuje moja ciotka i wyżej
  • Odpowiedz
@Wink nadzieja matką głupich xdd w większości firm tak, masz, choc rzadko jest to tak jak napisałeś premią 5x wypłata, ale np. u mnie zarabiając 3.5/4 z podstawą najniższą i dostać tylko wypłatę to też nikt nie chodzi praktycznie.
  • Odpowiedz
@Wink: Dopóki pracownicy się na to godzą to nic sie nie zmieni. Premia uznaniowa to chyba nie obowiązkowa wypłata ? Więc może być albo i nie. Chyba że coś żle rozumiem.
  • Odpowiedz
@Wink lubelskie się kłania, również jest taka patologia niestety. I to firma która chwali się w necie obrotami na poziomie 2 mld rocznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Qurvinox: większość L4 to te poniżej miesiąca, czyli chorobowe w tych przypadkach nie jest płacone ze składek, a z pieniędzy pracodawcy. Jestem ciekaw, jak to działa w innych krajach UE.
  • Odpowiedz
@Wink w salonie hondy na dziale części, w Warszawie, jest dokładnie tak jak opisałeś ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekaw jestem czy od nowego roku, gdy minimalna ma wzrosnąć, pojadą nam dla wyrównania po wskaźnikach premiowych.
  • Odpowiedz