Wpis z mikrobloga

Co jest cięższe? Taki technik inżynierii po studiach który się uczy chemii, matematyki itd... czy programista po skończonym liceum? Wiem, że to dwa osobne światy i ciężko je złączyć. Ale jednak jak słyszę tych słynnych programistów, że sobie klepią kod i wpada 8kafli, i mówią że zero zmęczenia to wypala mi oczy xd
#pytanie #programowanie #pracbaza #studbaza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Heexi: jak idziesz do IT tylko po kasę to gwarantuje ci, że nie pociągniesz długo
A co do pytania: to zależy, ale informatyk statystycznie* to więcej waży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Heexi: może moja odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje, ale w mojej ocenie najcięższe jest to co musisz robić, a nie sprawia Ci to przyjemności.
Znam wielu różnych programistów, obecnych i byłych, wielu uwielbia programować, programują nawet w wolnych chwilach, wygląda to tak, że czasem masz gorsze dni, czasem lepsze - jak wszędzie.
Jednak są też tacy, którzy się strasznie męczą w tej pracy i z czasem wypalają się zawodowo i rezygnują.
  • Odpowiedz
że sobie klepią kod i wpada 8kafli, i mówią że zero zmęczenia to wypala mi oczy xd


@Heexi: to zależy jaki programista.

W przypadku nie-gamedev:
➡️ jeżeli mała firma, to jest z-------l, ale masz dużą decyzyjność, autonomię i czacha dymi - długoterminowy rozwój zakłada, że pójdziesz na swoje/freelancerkę; przeładowanie może spowodować, że jeszcze może zachcieć ci się przejś
  • Odpowiedz
@Heexi: technik inżynierii po studiach? Kto to taki, możesz podać przykłady? W samym IT jest bardzo różnie, czasem mega ciężko, czasem patologia gdzie nikt nie pracuje, a hajs płynie wartkim strumieniem ¯_(ツ)_/¯ to drugie na dłuższa metę tez jest mentalnie „ciężkie” dla ludzi z RiGCzem, wbrew pozorom
  • Odpowiedz