Wpis z mikrobloga

W najnowszym odcinku "Jedź bezpiecznie" poruszono ciekawy temat. Piesi mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych i podczas wchodzenia na przejście dla pieszych. Jeżeli tramwaj dojeżdża do przejścia dla pieszych, to ma pierwszeństwo przed pieszymi. Jednej rzeczy jednak nie rozumiem. Spójrzcie na film dokładnie w 00:45: https://krakow.tvp.pl/1279100/jedz-bezpiecznie Samochód zbliża się do przejścia. Przed przejściem stoją piesi. Z jednej strony samochód musi ustąpić im pierwszeństwa, bo piesi mają pierwszeństwo i jak dojdzie do potrącenia, to kierowca będzie winny. Z drugiej strony piesi nie mogą wejść na przejście dla pieszych, bo tramwaj zbliża się do zebry. Kierowca nie powinien więc zatrzymywać się przed przejściem, bo w ten sposób zachęci pieszych do wejścia na zebrę, a przecież jedzie tramwaj. Jednak jeżeli się nie zatrzyma, to pieszy też może wejść na zebrę i kierowca potrąci pieszego i będzie winny. Więc jak się zatrzymam, to źle, bo zachęcam pieszych do wejścia pod tramwaj, ale jak pojadę, to też źle, bo mogę potrącić pieszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy #jedzbezpiecznie
dziobnij2 - W najnowszym odcinku "Jedź bezpiecznie" poruszono ciekawy temat. Piesi ma...

źródło: comment_1638080966ipKehIApGwTApYYw1VNmGY.jpg

Pobierz
  • 93
@dziobnij2: zawsze mnie zastanawia kto ma takie rozkminy, żeby dywagacje na poziomie prawnym prowadzić.
14 lat jeżdżę i u mnie to wygląda tak:
Jadę, idzie pieszy, zatrzymuje się, czasem jak widzę, że czeka, to skinę głową by kumał, że go dostrzegłem, pieszy zwykle też skinie głową, czasem ręką machnie na podziękowanie.
Mija 15 sekund, jadę dalej. Over.
A tramwaj? A #!$%@? z nim, jego prowadzi motorniczy, raczej wie co ma robić,
@enron: nie, samochód rusza jak przejdą piesi, więc tramwaj nikogo nie będzie omijał.


@BajerOp: mówię o sytuacji, gdzie do przejścia dojeżdża samochód i tramwaj. Samochód się zatrzymuje, bo ma obowiązek przepuszczenia - więc tym samym tramwaj nie może jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dziobnij2: bo ten przepis jest z dupska nie wszedzie jest dobry, ja nie zatrzymuje sie na przejściach dla pieszych gdzie sa dwa pasy w jedna strone a przejście nie jest ze światłami, bo ja sie zatrzymam a koles z drugiego pasa moze sie nie zatrzymac i bede mial na sumieniu pieszego ktorego zaprosilem pod samochod, mialem juz tak dwa razy, na szczescie pieszy byl czujny
W najnowszym odcinku "Jedź bezpiecznie" poruszono ciekawy temat. Piesi mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych i podczas wchodzenia na przejście dla pieszych. Jeżeli tramwaj dojeżdża do przejścia dla pieszych, to ma pierwszeństwo przed pieszymi. Jednej rzeczy jednak nie rozumiem. Spójrzcie na film dokładnie w 00:45: https://krakow.tvp.pl/1279100/jedz-bezpiecznie Samochód zbliża się do przejścia. Przed przejściem stoją piesi. Z jednej strony samochód musi ustąpić im pierwszeństwa, bo piesi mają pierwszeństwo i jak dojdzie do potrącenia,
@dziobnij2 sam miałem taką sytuację ostatnio jakoś pieszy i też miałem dylemat. Auto stoi to powinienem iść a tramwaj dojeżdżał wolno do przejscia czyli on musi pierwszy a nie będę stał na środku drogi czekając aż tramwaj pojedzie bo kierowca też może jechać a nie stać. Finalnie motorniczy zatrzymał tramwaj i mnie puścił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziobnij2: kierowca ma się zatrzymać bo taki jest przepis i #!$%@?, a piesi mają czekać na tramwaj. Z przepisami tak jest, że nie można tego interpretować jak się podoba tylko trzeba się im podporządkować, bo inaczej robi się dyf

Ordnung miss sein
@dziobnij2: Zawsze mnie #!$%@?ą te teorie, jakoby brak zatrzymania się przed przejściem, miał poprawić bezpieczeństwo pieszych xD Weź się #!$%@? po prostu zatrzymaj jak widzisz pieszego, to nie jest jakiś rocket science. A te 96 sekund tracone codziennie na tym manewrze, odbij sobie ucinając czas spędzony na pisaniu głupot w internecie.
@dziobnij2: ja w takiej sytuacji jak ze zdjęcia przejeżdżam razem z tramwajem, wspaniała tarcza na niewidoczność lewej strony przejścia ¯\_(ツ)_/¯
Nie rozumiem... Skoro pieszy nie ma pierwszeństwa przed jadącym tramwajem to jakim cudem jakiś #!$%@? przepis pozwala pieszemu w ogóle wejść na przejście. xD
@dziobnij2: Pisalem do redakcji JB w tej sprawie, że ten odcinek to jakieś nieporozumienie. Policja jest od tego, żeby uświadamiać pieszych bo jak dziabniesz pieszego na pasach to tłumaczenie na Dworaka z JB nie przejdzie. Poza tym to pokazuje dwie rzeczy:
1 . Przepisy jak zwykle są oderwane od rzeczywistosci
2. Infrastruktura nie nadaza za przepisami

Nie wiem jak mozna poprawic ruch wokol Plant w Krakowie, żeby wyeliminować ten przypadek brzegowy.