Wpis z mikrobloga

#it #siecikomputerowe #pcmasterrace #windows11 odkąd mam 11, mam problem z bufforowaniem filmików na niektorych stronach. Ładuję się bez problemu, ale jak przewinę (czyli np z 0:03 jak się zacznie filmik dam na 15:00) to włącza się bufforowanie w nieskończoność. I odkryłem, że jak w operze klikne aby mi włączyła VPN to od razu wszystko działa tak jak powinno być. Na telefonie i innych urządzeniach też działa bez żadnych problemów. Więc co jest nie tak? Reinstalowałem karte itp, nawet podlaczyłem sobie PC przez wifi (bo mam normalnie na kablu), przez modem na usb i dalej dokładnie to samo. Wiem, że były problemy z tym killer od intela (kierowanie ruchu itp), ale ja mam karte i211 (coś takiego) więc nie killera. A poza tym dalej to samo jest na tym zewnentrznym modemie od tp linka. Jedyne czego nie robiłem, to reinstalki, bo win11 mam z upgrade'u 10tki. Ma ktoś może pojęcie czemu się tak dzieje? Najbardziej mnie to ciekawi, że jak połączy się przez vpn to działa.
  • 2
@WaxYL: miałem wyłączone, teraz na próbę włączyłem (we właściwościach karty sieciowej). Ale nie mam adresu ipv6 i tak jak wchodzę na np https://test-ipv6.com/, a w routerze mam tunelowanie ustawione. Bo ogólnie u mnie nie ma ipv6, tylko ipv4 (vodafone niemiecki (,)).