Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w Rosji mają zdelegalizować Memoriał (wniosek prokuratury do Sądu Najwyższego). Co na to Polacy?

Ano, niewiele. Poza złą, antypolską Wyborczą i garstką protestujących milczenie. Generalnie wywalone. Wszak chodzi tylko o organizację, która od 30 lat walczyła o odtajnienie akt Głównej Prokuratury Wojskowej w sprawie zbrodni katyńskiej i rehabilitację ofiar. Która ujawniła nazwiska katów, przywracała pamięć ofiar operacji polskiej NKWD, zrobiła spis Polaków zesłanych do łagrów.

https://wyborcza.pl/7,75399,27839231,polska-milczy-w-sprawie-memorialu.html

Gdzie się ci wszyscy turbopatrioci i wielcy antykomuniści podzieli? Czemu protestują tylko znienawidzeni przez nich "lewacy" i "ojkofobi"? (Obaczcie komunikat PAP przedrukowany przez wpolityce.pl: https://wpolityce.pl/polityka/574936-protest-w-obronie-stowarzyszenia-memorial - kupa śmiechu, te nazwiska, w tym miejscu). Nie wiem, ale się domyślam.

#rosja #historia #bekazprawakow #antykomunizm #neuropa
  • 22
Ale wśród prawaków starszego pokolenia


@Andreth: O kim mówisz, o Korwinie i Michalkiewiczu? Oni z kolei złego słowa na Rosję nigdy nie powiedzą, bo psułoby im to całą narrację. Ja osobiście już dawno przestałem się łudzić, że w prawicowym patriotyzmie chodzi o cokolwiek innego, niż tylko o instrumentalne wykorzystywanie go do robienia z innych wrogów ojczyzny.
@kilemile: Napiszą czy nie napiszą (sadzę, że napiszą, tyle że oni nie są za szybcy, Wyborcza jest zwykle kilka godzin za telewizjami), dobrze się stało, że oświadczenie jest. Ale oświadczenie czterech prezydentów (w tym Dudy) dalej nie odpowiada na moje pytanie: gdzie się ci wszyscy polscy turbopatrioci i wielcy antykomuniści podzieli? Jeden Duda we wspólnym oświadczeniu (nie wiadomo, z czyjej inicjatywy, wątpię by z jego) to trochę mało.
@Andreth: Ale po co ci wszyscy wywołani do tablicy maja cokolwiek robić, jak i tak będzie to skomentowane na zasadzie "nie wiadomo, z czyjej inicjatywy, wątpię by z jego/ to trochę mało"
@MikiGRU: @kilemile: No cóż, internet pełen patriotów i antykomunistów, jakieś wielkie tysiące co roku na Marszu Niepodległości strrrasznie patriotycznych i antykomunistycznych, a przed ambasadą Rosji na demo w sprawie Memoriału garsteczka zawsze tych samych znienawidzonych przez nich "lewaków". I tak jest zawsze - nie pamiętam już, kiedy ostatni raz prawica demonstrowała przed ambasadą Rosji, a okazji było co niemiara.

a co mogą Polacy oprócz słów oburzenia?


@spacja_enter: Dla działaczy