Wpis z mikrobloga

@NoNameeDD: To tak jak w chrześcijaństwie? Wszystkie opowieści o goręjących krzakach, chodzeniu po wodzie itp itd w okolicach XX w. zaleca się przyjmować jako metafory, symbolicznie, nie dosłownie, po ludzie już przestali łykać takie rzeczy jak pelikany?
  • Odpowiedz
Jego działanie bądź nie ma być dowodem na istnienie Boga?


@Prezes: To całe gadanie o Bogu itp jest nudne. Nie jestem Katolikiem. Obrazek pokazuje najpierw zbiór religii pierwotnych (Shintoizm nawet można tam gdzieś dopasować) oraz monoteistycznych. To co łączy te wszystkie religie to teizm - wiara w bogów (przez małe b). Nie wiara w Boga.

Co do tego co jest lepsze: teizm czy ateizm powiem żadne, bo jedno to wiara
  • Odpowiedz
To tak jak w chrześcijaństwie? Wszystkie opowieści o goręjących krzakach, chodzeniu po wodzie itp itd w okolicach XX w. zaleca się przyjmować jako metafory, symbolicznie, nie dosłownie, po ludzie już przestali łykać takie rzeczy jak pelikany?


@Prezes: Tak i nie. Aczkolwiek metafory i symbolizm mają duże znaczenie. Prościej zapamiętać historie o bogu który raz na dziesięć lat zatapia wioski w pobliżu wody, niż wytłumaczyć tsunami ludziom sprzed x tysięcy lat.
NoNameeDD - > To tak jak w chrześcijaństwie? Wszystkie opowieści o goręjących krzakac...

źródło: comment_1637752654vSEzef3YC7DbvJjRL0SkXF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: Chciałeś przykład kraju w którym nie ma demokracji a ludzie mogą dobrze żyć, więc go dostałeś. Po co więc produkujesz kolejne wysrywy, i jeszcze twierdzisz że ja twierdzę że to "najzajebistszy kraj świata" XDDD Pokaż w którym miejscu.
No po co ci to? Co chcesz tym osiągnąć?
  • Odpowiedz
@Daymare: W takim razie przykład z d--y. W każdym kraju i każdym systemie są ludzie, którzy mogą żyć dobrze. Nawet w komunizmie. Chodziło mi o normalny kraj, a nie taki, gdzie Cię mogą zabić bo masz inne poglądy od rządzących. Kraj, gdzie każdy jeśli tylko chce może dobrze żyć, a nie tylko uprzywilejowana część.
  • Odpowiedz
wiary w osobe ktora pokazuje palcem na nauke ale wyciagajac wnioski jej nie uzywa.


@wioslarz-umyslow: Co xD
Jesteś tym słynnym szurem dla którego nauka to lewacki spisek? Czy po prostu mylisz naukę z ludźmi którzy wycierają sobie nią mordę?

Prościej zapamiętać historie o bogu który raz na dziesięć lat zatapia wioski w pobliżu wody, niż wytłumaczyć tsunami ludziom sprzed x
  • Odpowiedz