Wpis z mikrobloga

0,5 ml x 2 dziennie. I teraz na tej szczykawce jest podziałka w mg


@szukajek: ml = mililitr: miara objętości całego roztworu. mg = miligram: miara masy substancji czynnej.

Apelka to 5 mg tiamazolu w 1 ml roztworu - masz to napisane z boku na strzykawce.
Cała strzykawka to 1 ml roztworu, a więc cała strzykawka zawiera 5 mg tiamazolu - to jest napisane na dole strzykawki.

Wet zalecił 0,5 ml
@szukajek: ale apelką załatwiłam sobie kota... dostał toksycznego uszkodzenia wątroby i 2tyg kroplówek i kupa kasy na leczenie. Po 2 tyg podawania zrób badania krwi z profilem geriatrycznym...
@szukajek: u mojego po 3 tyg już ALT było ponad 1000 a norma jest do 91 chyba. Sporo kotów dobrze reaguje na apelkę, ale ja miałam tego pecha, że mój nie. Dostał dawkę 2.5mg x 2 dziennie
@szukajek: na pierwszym zdjęciu tam gdzie masz do 5 masz napisane mg, cała strzykawka ma 1 ml więc jak chcesz dać dawkę 2,5 mg to ładujesz 0,5 ml bo lek ma stężenie 5 mg na 1 ml,

a tak z innej beczki:
SERIO ( _) jak się ludzie jeszcze uchowaliście jak takie pytania zadajecie xD
jakbylbym vetem to bym jebnął ze śmiechu jak osoba wróci się spytać jak
@szukajek: na pierwszym zdjęciu tam gdzie masz do 5 masz napisane mg, cała strzykawka ma 1 ml więc jak chcesz dać dawkę 2,5 mg to ładujesz 0,5 ml bo lek ma stężenie 5 mg na 1 ml,


a tak z innej beczki:
SERIO ( _) jak się ludzie jeszcze uchowaliście jak takie pytania zadajecie xD
jakbylbym vetem to bym jebnął ze śmiechu jak osoba wróci się spytać jak