Wpis z mikrobloga

Hey Mirki z #nieruchomosci #mieszkanie oraz #mieszkaniedeweloperskie. Kupiłem mieszkanie i dzisiaj mam spotkanie z architektem, żeby ogarnął wygląd, bo się na tym kompletnie nie znam. Mieszkanie ~70m2, developerskie. Ile mniej więcej mam liczyć na wykończenie bez elektroniki typu telewizory etc? Sypialnia, Kuchnia z salonem, biuro (większość mebli mam), łazienka, pralnia. Dziewczyna mi mówi o jakichś chorych sumach typu 150 000, a jak dla mnie to jest jakaś absurdalna cena.
  • 31
@mcrz:
Za 150 k wykończyłam 100 m2 cztery lata temu w wersji nie najtańszej, ale bez szaleństw (stolarka ale z laminatu, płytki klasy tubądzin, deska ale tania itp). Plus meble, elektronika, lampy, zasłony, jakieś koszyki kapy poduszki mydelniczki i setka innych drobiazgów.
Bez 200 k bym do mieszkania 70 m nie podchodziła.
@mcrz ale opisz jaki standard, jezeli bierzesz architekta to raczej tanio nie bedzie. Dół to pewnie z 1200zl. Prawda jest taka ze jezeli ty stawiasz to ty wybierasz dla siebie, jak oddajesz w rece architekta albo dziewczyny - to nie liczy sie dla nich ile wydasz tylko zeby bylo ladniej. Dajmy na to podlogi, najtansze panele ktore wygladaja jak gowno to z 15zl, panele ekonomiczne ale dostateczne 30zl , Panele srednia polka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mcrz: mi wstępnie wyszło około 1500 bez kuchni i mebli za mieszkanie 58 metrów. Myślę ,że w 130 się może zamknę ale to jeszcze nie pewne.
@laszlokovacs: done.

@pokeminatour: właśnie o to chodzi, że mieszkanie kupione, ale jakoś wykończeniem się nie interesowałem, aż do teraz. Standard jaki mnie interesuje to raczej średni+. Zależy mi na podłogach i łazience. Resztę da się wymienić bez problemu, więc jeżeli mi ktoś pokaże krzesło za 200 i za 500, to biorę to za 200.

Jest coś na czym najbardziej się zdziwiliście w cenie? Jak robocizna? @LGirl @rzuf22 @uniQuee @bkwas
właśnie o to chodzi, że mieszkanie kupione, ale jakoś wykończeniem się nie interesowałem, aż do teraz. Standard jaki mnie interesuje to raczej średni+.


@mcrz: miałem taki sam standard, połowę tego mieszkania i wyszło ok. 70k, przy czym to było pół roku temu. Obecnie wyjdzie na pewno więcej.

PS. U mnie zero robocizny ( ͡º ͜ʖ͡º) aaa, i nie wliczałem w to RTV

Panele srednia polka 50zl
@mcrz: Jeśli celujesz w średni+ i zależy Ci na dobrym wykończeniu łazienki + dobrej podłodze naprawdę lepiej się nastaw na te 150k. Łazienka jest najdroższą rzeczą jeśli chodzi o wykończenie.

Ja się zdziwiłem jak rok do roku wszystko generalnie podrożało jeśli chodzi o budowlankę. Problemem są też dostępności niektórych rzeczy i to, że ekipy jak rok temu bez problemu były w stanie wyceniać swoją pracę, tak teraz bardzo często robią wycenę
@mcrz: stolarka, drogie jak #!$%@?, ale nie wiedziałem, że aż tak. Co prawda trzeba się liczyć, że #krakow i hajs jednak większy niż w mniejszym mieście, ale dalej. za same meble w kuchni wyszło jakieś 18,5k

Jak mi za szafę w przedpokoju zaśpiewali 6-7k (proste #!$%@?ństwo) to zrezygnowałem, bo nie miałem aż takiego parcia na nią. Finalnie wyszło mi to nawet na dobre, bo miejsca na ubrania mi nie brakuje, a
Jest coś na czym najbardziej się zdziwiliście w cenie?


@mcrz:
Mnie w cenie najbardziej zdziwiły te duperele na koniec - niby wszystko jest, można mieszkać ale zasłony, lampy, dywany, jakieś drobne sprawy typu lampka na biurko, talerze, pojemniki na przyprawy, podłączenie zmywarki - i tak tu 100 zł, tam 500 zł i tak kilkadziesiąt razy ;)

Zgadzam się, że stolarka droga, teraz słyszę od znajomych często że wyceny prac ze stolarką
@mcrz ja sie zdziwilem tym ze odplyw liniowy - kawalek blachy kosztowal 700zl. I ze oscieznice sa drozsze od drzwi. Nie wiem czy tak bez problemu wymienisz np płytki w kuchni, meble kuchenne z blatami, szafkami ktore powiesisz do sciany. Ale tak, jezeli zostawisz to komus i nie spedzisz nad tym troche czasy by porownac ceny w 3 najblizszych marketach budowlanych wybierajac to co jest w miare dobre i w miare tanie
@mcrz: Robocizna u nas wyszła za 25k netto, ale oddzielnie była kładziona podłoga, drzwi i listwy. Ceny, które najbardziej szokowały, to zabudowa meblowa. Jak ktoś napisał, stolarka w c..j droga. My chcieliśmy tez drewnianą podłogę - tez wyszło dużo. Nie oszczędzaliśmy również na AGD, chociaż nie uważam, że jakieś zaporowe ceny ich mieliśmy. Ale sprzęty dość drogie.