Wpis z mikrobloga

@E-Seven Ok, pytam grzecznie, czy wcześniejsza częściowa splata kredytu lub wcześniejsza całkowita splata kredytu może obejmować jakieś inne składniki niż splata części lub całości pożyczonego kapitału, splata odsetek naliczonych od ostatniej raty czyli za okres zawsze krótszy niż miesiąc i prowizję za wcześniejszą spłatę? Jeżeli tak to czego jeszcze może zażądać bank?
@Czarny_Klakier: no tak, dlatego to się zmieniło w nowych. Mowa o zwrocie, bo zapłacić będzie trzeba. A potem dopiero wnosić o zwrot. Zależy od banku pewnie jak to rozwiązał, czy jest zwrot czy zwalniają z tej opłaty.
@E-Seven Ok, ale to napisałeś w pierwszym punkcie. Pytałem o drugi gdyż zauważyłem, że wiele osób nie rozumie mechanizmu naliczania odsetek od kredytu hipotecznego i może błędnie założyłem że uważasz że bank będzie chciał ode mnie jakieś odsetki co sobie naliczył w symulacji. Nie będzie chciał bo zasada jest bardzo prosta - bankowi jesteś dłużny wyłącznie kapitał a odsetki to naliczane codziennie wynagrodzenie dla banku uwzględniające bieżący kapitał i bieżące oprocentowanie. Inaczej
Symulacje banku nie mają znaczenia bo uwzględniają że będziesz spłacał zakładanym harmonogramem i że oprocentowanie się nie zmieni. Zatem kwot w symulacjach nie wisisz bankowi


@vertical: i całe szczęście ( ͡º ͜ʖ͡º) Chodziło mi o opłatę za wcześniejszą spłatę (procentową od kredytu lub stałą, określoną), nie odsetki. Nie ma dalszego okresu kredytowania, nie ma odsetek. Wszystko się zgadza, tak jak piszesz.
@Czarny_Klakier Prowizji a nie marży, co jest opisane w artykule, marża to część oprocentowania czyli jest w części odsetek które już zapłaciłeś i których zwrotu nie można dochodzić bo to wynagrodzenie banku za to że wisiałeś mu określoną kwotę przez określony czas. Z tym zwrotem prowizji to nie jestem do końca pewny ale wydaje mi się że to chodzi o taki przypadek: bank naliczył sobie prowizję od kredytu w kwocie 10 tys.