Wpis z mikrobloga

może być sekta morderców dzieci, a obrońców dzieci to chyba nie bardzo. A jeśli obrońcy dzieci to sekta to walczący z pedofilami to też musieliby być sekciarze


@kamil-mg: dla porządku, aborcja nie jest czyms dobrym.
ale serio chcesz wchodzić w tę dyskusję, gdzie zostało juz powiedziane wszystko?
mnie sie, #!$%@?, nie chce.
  • Odpowiedz
zasadniczo tak. Generalnie wszystko co jest poza nauka jest rodzajem wierzen; religia.

No bo sam ateizm nie czyni z nikogo naukowca.


@KomentatorTramwajowy: jasne.
ale rzuca sie w oczy, że dość wybiórczo dodałes "wszystko co jest poza nauka".
bądźmy uczciwi, i wszystkie skrajności i ekstremizmy wspomnijmy.
  • Odpowiedz
to przed nim nie było religii?


@dos_badass: były i jeżeli nie rozumiesz ile chrześcijaństwo zrobiło dla praw człowieka i jak rewolucyjna była np. idea tego, że każdy z ludzi osobno jest odpowiedzialny przed bogiem a nie np. wyklęty do pokoleń, albo jak pacyfizm zawarty w wielu naukach był niepojęty dla współczesnych to jesteś zwykłym gimboateuszem. I Dawkins i Harris czy Hitchens przyznają, że obok takiego islamu to chrześcijaństwo jest fundamentalnie lepsze.
  • Odpowiedz
jeżeli nie rozumiesz ile chrześcijaństwo zrobiło dla praw człowieka i jak rewolucyjna była np. idea tego, że każdy z ludzi osobno jest odpowiedzialny przed bogiem a nie np. wyklęty do pokoleń, albo jak pacyfizm zawarty w wielu naukach był niepojęty dla współczesnych to jesteś zwykłym gimboateuszem


@JimNH777: ty #!$%@? normalny jestes???
a gdzie ja coś takiego napisałem??
lecz się, nie tylko z powodu tego komentarza. xD
nara, bo mi jeszcze niedzielę
  • Odpowiedz
na marginesie, wystarczy że ktoś wrzuci memik dotyczący religii(zabawny, imo), a juz się rozpętuje...cośtam.


@dos_badass: Tak to jest, jak się podchodzi z kompletną ignorancją do tematu, które pewne grupy społeczne traktują bardzo poważnie. Kiepskie memy w zasadzie nie są żadną próbą dyskusji, to jest zwykłe wsadzenie kija w mrowisko.


Szczególnie to widać, gdy się weźmie jakieś tabu typowe dla jednej grupy społecznej i się to tabu publicznie targa. W religiach tabu
  • Odpowiedz
Tak to jest, jak się podchodzi z kompletną ignorancją do tematu, które pewne grupy społeczne traktują bardzo poważnie


@AgLagylak: kilka razy wspominasz o sraniu, i fekaliach(nie wnikam, dlaczego to robisz), więc ci odpowiem w twojej poetyce:
sram na te tematy które pewne grupy społeczne traktują bardzo poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
obywatelu @Kempes aleście narozrabiali przy niedzieli xD
  • Odpowiedz
@StaryPijanyWyjadacz: Jest w teologii katolickiej, coś takiego, jak chrzest pragnienia, że nie ochrzczony i nie znający Chrystusa pod pewnymi warunkami może byś potraktowany przez Boga jako ochrzczony i w rezultacie może dostąpić zbawienia. Ale kto dostąpi łaski chrztu pragnienia, a kto nie, tego nikt nie wie.
  • Odpowiedz