Wpis z mikrobloga

@zenek-stefan1: zrobiłam ten eksperyment ale z 500 g makaronu ( ͡º ͜ʖ͡º) Moje pytanie wynika z tego, że mam też inną taką "nie smart" wagę, której używałam od ładnych kilku lat. No i wyszło dziś (huaweia kupiłam wczoraj), że różnica pomiarów sięga prawie 2 kg. (°°
@zenek-stefan1: moja stara waga pokazuje, że nic XD Nie jest aż tak dokładna. Na huaweiu waży 550 g. Tak jak pisałam wyżej - chodziło mi o to, że różnice w wartościach zmierzonych na obu tych wagach sięgają prawie 2 kg. No i trochę zwątpiłam. Starej wagi używałam od dawna. Teraz jestem na redukcji i zgodnie z pomiarami na tej wadze od września tego roku zrzuciłam 3.8 kg. I np. wyszło mi
@KatpissNeverclean: No to jak 0,5kg makaronu waży na #!$%@? 550g. To waga źle waży. Czyli oszukuje o 50g. Czyli do każdej zważonej wartości, należy dodać te 50g i wynik jest poprawny.
Ale wiesz że po dobrym obiedzie waży się te 2 kg więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chodzisz na siłkę to zważ się na siłcę, idz do koleżanki/ znajomych i zważ się na ich wagach. Najlepiej
Tylko na jakiej niby zasadzie są obliczane te wartości?


@zenek-stefan1: zdaje się, że wykorzystywane są algorytmy wyliczające je na podstawie bazy danych. To sprzęt za ledwie 130 zł, nie za paręnaście tysięcy, który faktycznie przeskanowałby ciało. Ale mam nadzieję, że będzie można za jego pomocą oszacować, czy w składzie mojego ciała zachodzą jakieś zmiany.
zdaje się, że wykorzystywane są algorytmy wyliczające je na podstawie bazy danych.


@KatpissNeverclean: Czyli na zasadzie wzoru, ustalonego z przyjętych wartości. To czyste wyliczenia szacunkowe. Ja osobiście nie brał bym ich zbytnio poważnie. A poza tym nie popadajmy w paranoje, 2 kg w te czy w te to co ta za różnica

To sprzęt za ledwie 130 zł, nie za paręnaście tysięcy, który faktycznie przeskanowałby ciało


@KatpissNeverclean: Chyba jeszcze nie
@KatpissNeverclean: A patrz istnieje już taka tech. Wykop bawi i uczy xD

Wszystkie analizatory składu ciała Tanita korzystają z zaawansowanej technologii bioimpedancji elektrycznej - BIA. Technologia BIA jest nieinwazyjną metodą na uzyskanie parametrów składu ciała przy wykorzystaniu oporu elektrycznego nazywanego impedancją

No to już jest na pewno bardziej miarodajne urządzenie. Co nie znaczy że nie ma granicy błędu. No i nie wiadomo tak naprawdę czy takie wynalazki nie są szkodliwe, przy
@KatpissNeverclean: Odnośnie twojej wagi ze strony producenta
* Wskaźniki składu ciała w przypadku osób starszych, gorączkujących, a także osób zawodowo uprawiających sport mogą być obarczone istotnymi błędami. Jedyną wiarygodną informacją jest waga.
* Waga nie jest urządzeniem medycznym i nie jest przeznaczona do użytku medycznego ani do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania chorobom. Wszystkie dane i pomiary powinny być używane wyłącznie w celach informacyjnych.
@zenek-stefan1: Waga Huawei Scale 3 działa podobnie do innych sprzętów tego typu – wykorzystuje impuls elektromagnetyczny, a badanie użytkownika odbywa się boso. ... Wszystkie z pomiarów są bezpośrednio synchronizowane z aplikacją i zapisywane w indywidualnym profilu
@KatpissNeverclean: W instrukcji pulsometru i ciśnieniomierza które mam jest zapis że wszystkie wartości są przybliżone i stanowią wartości orientacyjne. A czytam o chińskich wagach elektronicznych które odczytują szereg złożonych informacji o ciele użytkownika.

Sory ale ja w to nie wierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KatpissNeverclean: bez sensu ważyć na takiej wadze lekkie rzeczy bo nie dość, że tolerancja pomiaru to prawdopoodbnie 100g czyli może pokazać że makaron waży 400g albo 600g. Waga prawdopodobnie najdokładniej waży w okolicy swojego limitu. Jeśli chcesz się przekonać czy jest dokładna to najlepiej jakbyś położyła obciążenia kalibrowane, np. te eleiko czerwone o wadze 25kg. Masz pewność, że pojedyncze z dużą dokładnością waży te 25kg. Połóż 3 takie i zobacz czy