Wpis z mikrobloga

W ostatnich dniach miałem temat - odzyskać dane z martwego iPhone 12 Pro. Autoryzowany serwis oczywiście chce wymienić urządzenie, jest na gwarancji wiec wymiana bez problemu ale danych nie będzie i kropka.

Tak sprzęt trafił do mnie :)

Płyta główna miała kompletne zwarcie, zawarcie zlokalizowane i usunięte, a dane zostały bezpieczne zgrane do backup iTunes.

W poniedziałek poskładam płytę główna i jest duża szansa na to, ze klient otrzyma nie tylko dane ale i kompletnie sprawny iPhone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak się żyje w serwisie, a raczej z serwisu, mądrze wybierajcie serwisy, nie koniecznie autoryzowane

Będzie film z tego na YouTube

#apple #ciekawostki #elektronika #lutowanie #odzyskiwaniedanych #iphone #ciekawostki
Pan_Slon - W ostatnich dniach miałem temat - odzyskać dane z martwego iPhone 12 Pro. ...

źródło: comment_1637478258nlKci81cwnGX8eolITM0sf.jpg

Pobierz
  • 93
@Pan_Slon kozak, koniecznie zawołaj do filmiku na YT, ostatnio sam się przymierzam do wymiany kilku ekranów w starych trupach. Z chęcią zobaczyłbym np tutorial jak się w ogóle zabrać za taką naprawdę, jakich narzędzi potrzeba itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zgredzimierz: W przypadku zwykłych płaskich wyświetlaczy to drutem się ściąga szybke na podgrzewaczu i tu potrzena jest wprawa a potem klej oca do laminatora, autoklawu mamy. Teraz to laser żeby tył w iPhonie wymienić, wygięty amoled w Samsungu? O panie tu się już koszty zaczynają srogie. Głownie przez zamrażarkę (około 15k brutto), można zastąpić ciekłym azotem jednak to nie robota. Do tego już masa wyświetlaczy by się nauczyć, a tanie sprawne
@Pan_Slon: ale to jest jasne od dawna, ze autoryzowany wymieni Ci urzadzenie bo sie nie bedzie bawic w naprawy ręczne. Natomiast jesli juz chcesz koniecznie dlubać w środku części to idziesz do dłubacza czyli ciebie.
@Pan_Slon: skąd zwarcie w takim sprzęcie?


@RolnikSamWdolinie: a co to ma za znaczenie "taki sprzet", iphone nie jest jest wykonany w technologi kosmicznej. Kazdy kondensator czy uklady zasilania to ryzyko usterki. Sa materialy na YT mowiace o tym dlaczeo kondensatory padaja.
@Pan_Slon Panie fachowcu mam do Pana pytanie. Kupiłem w sklepie Huawei P30 Pro, wizualnie stan idealny. Gwarancja na rok. Nie sprawdziłem działania aparatu xD i szeroki kąt działa, jest ostrość. Problem kiedy chce zrobić zwykle zdjęcie. Jest totalnie rozmyte. Dopiero po zoomie x5 łapie ostrość.

Sklep i serwis zaproponowali naprawę. Myślisz, że do wymiany jest aparat? Mogą mi włożyć jakiś chiński zamiennik? Jak to ugryźć, żeby było dobrze zrobione? Podoba mi się