Wpis z mikrobloga

W ostatnich dniach miałem temat - odzyskać dane z martwego iPhone 12 Pro. Autoryzowany serwis oczywiście chce wymienić urządzenie, jest na gwarancji wiec wymiana bez problemu ale danych nie będzie i kropka.

Tak sprzęt trafił do mnie :)

Płyta główna miała kompletne zwarcie, zawarcie zlokalizowane i usunięte, a dane zostały bezpieczne zgrane do backup iTunes.

W poniedziałek poskładam płytę główna i jest duża szansa na to, ze klient otrzyma nie tylko dane ale i kompletnie sprawny iPhone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak się żyje w serwisie, a raczej z serwisu, mądrze wybierajcie serwisy, nie koniecznie autoryzowane

Będzie film z tego na YouTube

#apple #ciekawostki #elektronika #lutowanie #odzyskiwaniedanych #iphone #ciekawostki
Pan_Slon - W ostatnich dniach miałem temat - odzyskać dane z martwego iPhone 12 Pro. ...

źródło: comment_1637478258nlKci81cwnGX8eolITM0sf.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: kiedyś miałem motorole e398. To był fajny telefon, można go było fajnie modyfikować. No i sobie zmieniałem oprogramowanie na inne. Pojawił się jakiś problem z zasilaniem w trakcie takiej modyfikacji. Telefon uceglony. Oddałem do serwisu Motoroli w centrum Warszawy. Wzięli 100 zł za samo sprawdzenie. Po tygodniu dzwonią że naprawa 1200 czy 1400 zł. W tej cenie miałbym dwa takie telefony. Odebrałem od nich telefon bez naprawy. Usiedliśmy z bratem
  • Odpowiedz
ostatnio sam się przymierzam do wymiany kilku ekranów w starych trupach


@dead_inside19: nawet gdy zdobędziesz sprzęt i poćwiczysz na złomie to sama naprawa starszych modeli jest nieopłacalna, nie sprzedasz tego z zyskiem, nie zdobędziesz oryginalnych części lub nowej baterii o rzetelnej pojemności żeby sprzęt był nadal użyteczny, Polska jako kraj rozwinięty wychowała już 100% konsumentów, którzy wymieniają elektronikę co rok - dwa nawet gdy poprzednia generacja nadal działa. Ekologię lubimy narzucać
  • Odpowiedz
jak żyję nie mogę pojąć dlaczego ludzie ustawiają blokadę na pin a potem płacz, że dostęp do fotek zablokowany, bo dotyk zbity. Co tam takiego niezwykłego macie, że potrzebna jest ochrona kodem. Jak masz jeden z drugim dziurawe ręce to używaj odblokowania twarzą albo odciskiem palca. W czasie pisania tego komentarza gdzieś na świecie zbiło się kolejne pół tysiąca telefonów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: nie wiem co to "Wallet" i jakich to płatności niby nie uruchomię, pewnie chodzi tobie o NFC..
mam smartfona bez pinu i działają wszystkie apki bankowe (jakieś 10), do tego Revolut, Curve, xtb, google pay, blik.
Jeżeli ktoś ma urządzenie z NFC to musi blokować pinem zamiast twarzą lub odciskiem?

wrażliwe dane w postaci zdjęć bombelka, nie kupuję tej teorii. Raczej chodzi o ukrywanie z kim i o czym się
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Co w tym złego, ze autoryzowany serwis chce wymienić urządzenie, a nie zgrać dane klienta? Panciowi nie chciało robić się backupu na czas, to czyja jest to wina? Można wykupić dodatkowe miejsce w iCloud 3,99/miesiąc. Backup robi się sam. Jak ktoś jest takim ignorantem, to niech płaci :)
  • Odpowiedz