Wpis z mikrobloga

W ostatnich dniach miałem temat - odzyskać dane z martwego iPhone 12 Pro. Autoryzowany serwis oczywiście chce wymienić urządzenie, jest na gwarancji wiec wymiana bez problemu ale danych nie będzie i kropka.

Tak sprzęt trafił do mnie :)

Płyta główna miała kompletne zwarcie, zawarcie zlokalizowane i usunięte, a dane zostały bezpieczne zgrane do backup iTunes.

W poniedziałek poskładam płytę główna i jest duża szansa na to, ze klient otrzyma nie tylko dane ale i kompletnie sprawny iPhone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak się żyje w serwisie, a raczej z serwisu, mądrze wybierajcie serwisy, nie koniecznie autoryzowane

Będzie film z tego na YouTube

#apple #ciekawostki #elektronika #lutowanie #odzyskiwaniedanych #iphone #ciekawostki
Pan_Slon - W ostatnich dniach miałem temat - odzyskać dane z martwego iPhone 12 Pro. ...

źródło: comment_1637478258nlKci81cwnGX8eolITM0sf.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • 6
@Conrojo: traci się, bo to nie jest autoryzowana naprawa.


Zresztą japko nie usunie ci zwarcia, tylko wymieni pcb / telefon. Oni się nie bawią w takie naprawy.

@s---k: Nie koniecznie, mogę przygotować tak urządzenie ze przejdzie gwarancje w autoryzowanym serwisie :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Conrojo: Niby tak, jednak w branży był nawet sposób na zalane urządzenia i po wymianie wszystkich aktywnych czujników cieczy oraz wyczyszczeniu urządzenia szło do autoryzowanego na wymianę. Kwestia przygotowania urządzenia na wizytę.
  • Odpowiedz
  • 3
@Pan_Slon: tak z ciekawości, podejmujesz się napraw każdej elektroniki czy tylko telefony?


@kone: Tylko to co ma sens lub w jakiś sposób mnie zainteresuje, głównie jednak Apple i przemysłowe rozwiązania
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: sam w tym siedze i nie ma się co napinać, że to jakaś elitarna wiedza, jeżeli usterka jest trudna i zajmie zbyt dużo czasu to każdy rozsądny "się podda" i weźmie następny temat, każdego klienta nie uszczęśliwisz a jeszcze wielu wydaje się, że naprawę można wykonać bezkosztowo, wkrętakiem lub magicznym dotykiem i odpuszcza po oszacowaniu kwoty
  • Odpowiedz