Wpis z mikrobloga

Mam mała rozkmine, co jakiś czas pytam o jakiś fajny zestawik PC, teraz chce podjąć decyzje i dzisiaj/jutro rano coś zamówić. Ogólnie zastanawiam się nad xbox one S, Xbox one X, Xbox series S, PC do Gierek, laptop gamingowy. Co byście doradzili brać, bo sam już nie wiem, konsola przekonuje mnie tym, ze jest ten game pass i do fify 22, natomiast te gierki mogę tez mieć na PC i dodatkowo pykac sobie w cs, w którego kiedyś dużo i dobrze grałem.

Gierki, w które chce grać i mi to wystarczy do szczęścia:
-fifa 22
-pubg
-wiedźmin 3
-cs go
- gta online

Jakbym brał PC/lapka to najwiecej cisnalbym w cs i pubg. Jakbym wziął konsole to tylko z dziewczyna bym grał w horrory plus fife.

Co byście brali, bo ciężko mi zdecydować. Za konsole dam 1400 zł i spokoj, a za PC czy lapka to już około 4K musiałbym wydać.

Chyba ze polecacie jakiś komputer w miarę budżetowy na którym zagrałbym w ww. Gry bez problemu.
Teoretycznie gdybym wziął PC to mógłbym wykupić sobie game pass i pada.

#pytanie #komputery #pcmasterrace #xbox #gamepass #ankieta #pytaniedoeksperta #pytanie

Co byś wybrał na moim miejscu?

  • PC 23.7% (23)
  • Xbox one X 16.5% (16)
  • Xbox one s 1.0% (1)
  • Xbox series S 51.5% (50)
  • Laptop gamingowy 7.2% (7)

Oddanych głosów: 97

  • 28
laptop gamingowy


@JavierDaY: na pewno nie w tę stronę

Nie ma zalet laptopa - są zazwyczaj duże, ciężkie, z krótkim czasem pracy na baterii, przy wszystkich wadach - jak mały ekran w porównaniu do współczesnych PC (gdzie do nowych zestawów często widuje się 27" 1440p)/konsol z TV i z klawiaturą przyzspawaną do tego ekranu

PC dziś przyzwoitego nie kupisz za 4K. Średniopółkowe karty graficzne są dziś droższe i to główny powód
@JavierDaY: wszystko zależy od zastosowań. Laptop jest najbardziej uniwersalny, bo mobilny i grasz wszędzie, ale za 4k to nie wiem czy obecnie kupisz sprzęt, który udźwignie pubg na maks jakości. Laptop/PC to też możliwości robienia czegoś innego niż granie, a grasz w zasadzie w dowolny tytuł i wedle uznania na klawiatura/mysz lub pad lub jakikolwiek inny kontroler. Dla mnie konsole są ograniczone, właśnie dlatego, że jedyne co dają to gierki. No
@papaj_21_37: Tez głównie w stronę PC/laptop szedłem, nie zależy mi na graniu w 4K na najwyższych w pubg czy wiedźmina. Cs grałem na 4:3 na najniższej rozdziałce. Inne gry mogą na średnich iść i bym przeżył bez problemu.
Laptop jest najbardziej uniwersalny, bo mobilny


@papaj_21_37: mobilny to jest nintendo switch którego wrzucisz do torby śniadaniowej czy nawet dużej kieszeni, a nie 17" predator ważący 4kg który potrzebuje osobnego plecaka i ładowarki sieciowej po chwili grania
@JavierDaY: no to takiego łapka kupisz poniżej 4k. Obecnie chyba te z 1060 tyle mogą kosztować, o ile trafi się nowy, używanych nie polecam. Odpowiedz sobie tylko na pytanie gdzie będziesz grać i już wiesz co kupić. Ze swej strony polecam szukać 17 cali. Niby ekran jest blisko na ogół i 15,6 styka, ale 17 jednak to 17. Tylko cenowo może być znowu ciężko.

BTW ja od 6 lat gram tylko
O nie, gram w to co mi się podoba i co lubie.


@JavierDaY: to kwestia tego że to gry o (już dziś) raczej niskich wymaganiach, poza fifą przynajmniej paroletnie

Mam w domu (prócz mocnego pieca, konsol i paru laptopów) komputer złożony w 2016 roku, taki wtedy ze średniej półki i wszystkie tytuły o których piszesz ogarniał na wysokich detalach - więc może jakiś używany PC?
@Atreyu: dla mnie każdy laptop z 960/1060/2060 lub podobnymi to sprzęt mobilny na którym można grać w samochodzie lub na działce, bo wystarczy im 150-200W, więc byle gówno przetwornica je zasili z 12V
@JavierDaY: Powiem tak. Obecnie najlepszy produkt do gier to konsola. Na PC jesteś zdzierany 2X tyle z dodatkowej forsy w postaci podatku dla kryptowalutowców, a na laptopach płacisz duże premium za „mobilność” która i tak jest mocno dyskusyjna w kwestii laptopów gamingowych, a podzespoły są mierne.
Taki series X kosztuje lekko ponad 2K, a wydajnościowo jest o wiele lepszy od przeciętnego PC gamingowego (wydajność karty graficznej konsoli na poziomie rtx 2070
@JavierDaY: Kupując konsolę masz z głowy temat aż do końca generacji. Nikt zdrowy na umyśle nie kupuje w dzisiejszych czasach kompa do gier. To nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Kup sobie jakiegoś pożądnego poleasingowego laptopa. Jakieś hp probook albo inne lenovo czy dell. Te wszystkie lapki dostępne u nas dla klienta detalicznego to jest gówno niemożebne! Za darmo bym tego nie chciał. wiem co mówie bo niestety muszę to gówno serwisować.
@JavierDaY: zdecydowanie PC jeżeli chodzi o gry.
Dla mnie, do grania muszę mieć klawiaturę + myszkę (jedynie z padem to wyścigi i bijatyka).
Wsparcie modów (do wielu gier mam jakiś mod, a do niektórych całą masę modów).
Gry na PC mają lepszą grafikę, brak limitu fps, ustawienia graficzne.
No i dla MNIE najważniejsze, dla gier z PC są trainer'y (a ja do każdej gry muszę mieć trainer).
Dla mnie, do grania muszę mieć klawiaturę + myszkę


No i dla MNIE najważniejsze, dla gier z PC są trainer'y (a ja do każdej gry muszę mieć trainer).

@Eskim0s: ale ty namawiasz do peceta, bo DLA CIEBIE jest on istotny i dodatkowo są to jeszcze argumenty mocno subiektywne. Fajnie spoko, ja też byłem pecetowcem całe swoje życie, ale postaw się na miejscu @JavierDaY
Okej, wiadomo że pecet jest lepszy jeżeli masz
Pobierz Furmik - > Dla mnie, do grania muszę mieć klawiaturę + myszkę 

 No i dla MNIE najwa...
źródło: comment_1637392774R3QhQ02OM88634NXYkvqXJ.jpg