Wpis z mikrobloga

@piotrrs11 Lol, projektowałem niedawno i mam już przez Ikea zmontowaną kuchnie i jedynie co musiałem zrobić to przenieść gniazdko z prądem z okolic zmywarki pod... Zlew.

Więc mam idąc od lewej do prawej:
Lodówka w zabudowie -» zlew -» zmywarka -» szafka -» szafka narożna -» (drugi róg) szafka -» piekarnik z płytą
@piotrrs11: w sumie dobry pomysł, fajnie wygląda, no i zawsze możesz sobie po prawej stronie dodatkowe szafki powiesić gdyby miejsca zabrakło. Co do zlewu, to jak przestawisz ze zmywarką, będziesz siedział z łokciem w nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Weź ten projekt i jedź do ikei, tam za darmo projektant ci doradzi, bo jak wyżej koledzy pisali, może być problem z docięciem blatu i późniejszą gwarancją.
@Pieron: u mnie zlew jest między płytą i piekarnikiem, a zmywarką. Płyta jest przy scianie, nie ma wtedy gwarancji na blat, ale na kuchnie zostaje normalnie i git. OP niech sobie zrobi konsultację online i obgada wszystko, dobrze też mieć zdjęcie ściany z dojściem wody itd.
@piotrrs11 byłem w tej samej pozycji. Ikea uważa, że jak tak wytniesz blat pod zlewem na brzegu to możesz stracić na niego gwarancję, bo wycinasz go zbyt blisko brzegu. Sam miałem tak zrobione, blat spokojnie wytrzymał więc to raczej tylko i wyłącznie kwestia tego ryzyka. Nie ma to związku z lodówką, jak dasz w tym dużym słupku piekarnik to tak samo ci napiszą, że się nie da, a tak naprawdę się da