Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś eko-świrem, ale segreguję na ile to możliwe śmieci, a odpady niebezpieczne wywoziłem zawsze na PSZOK. Teraz się dowiaduję, że po ostatnich zmianach PSZOKi nie przyjmują odpadów takich jak na przykład olej silnikowy. Co biorąc pod uwagę kosmiczne ceny za wywóz śmieci jest żartem.

Tym samym oświadczam, że te 15 litrów przepracowanego oleju, który mi się nazbierał przez ostatnie 2 lata zlewam w najbliższym czasie do jednego kanistra z HDPE i wywalam do kontenera "odpady zmieszane".

Sami #!$%@? tego chcieli. Chcą mieć ekologię to będą ją mieć. I to #!$%@? o dbaniu o planetę.

Chyba, że Wy macie pomysły co z tym zrobić, bo pomysły z internetu "oddać w zaprzyjaźnionym warsztacie", a które podsuwają niejednokrotnie władze samorządowe są przecież jakimś nieśmiesznym żartem. Nie mam zaprzyjaźnionego warsztatu, poza tym nie mam czasu i siły żeby #!$%@?ć po mieście od warsztatu do warsztatu prosząc się, żeby to ktoś odebrał. To jest dramat.

#motoryzacja #ekologia #pszok #odpady #srodowisko #oswiadczenie #gorzkiezale #kiciochpyta
  • 133
  • Odpowiedz
przecież ekologia to #!$%@? dla pospólstwa. Najbogatsi produkują ponad 50% zanieczyszczeń, kiedy ich jest garstka w porównaniu do zwykłych ludzi, a to my mamy się ograniczać.


@derekperek122: nie żebym się nie zgadzał z tezą, bo racje masz o wyjęty spod norm społecznych ale statystykę masz z dupy. To, że najbogatsi latając sobie odrzutowcami produkują 25-50x tyle zanieczyszczeń co Kowalski, nie zmienia faktu, że Kowalskich jest jakieś 20-30 milionów razy mniej,
Gluptaki - > przecież ekologia to #!$%@? dla pospólstwa. Najbogatsi produkują ponad 5...
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Mało po świecie podróżuję to się nie znam, zakładałem tylko. Będąc na przykład w takiej Macedonii nawet policjanci, którzy mieli 15 metrów od siebie kontener na śmieci po wypiciu np. coli puszkę zwyczajowo wywalali do rowu. W sumie może w Polsce tak nie było źle, ale odnoszę wrażenie, że te 20 lat temu było brudniej jednak i u nas.
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka: jeśli chodzi o lasy to tak, jeśli o ulicę to nie ma tragedii. Kto był w Indiach, Tajlandii czy innej Kambodży ten doceni szybko europejskie ulice ( ͡° ͜ʖ ͡°) Anglia to taki śmieszny kraj, gdzie dziecko idzie z mamą, pije sobie soczek, po czym dup soczek na ziemię. Wszędzie walają się styropianowe pudełka po fastfoodach. Pety lecą co chwilę za okna aut. Masakra jakaś.
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka: Bo nie chodzi o żadną ekologię. Chodzi o robienie kasy na naiwniakach. OZE, walka z plastikiem, walka z węglem itd itd to wszystko nastawione na wydzieranie kolejnych miliardów z budżetów. Tam gdzie naprawdę można zrobić zmiany, tam wszyscy mają #!$%@?, a szczególnie te rzekome mainstreamowe organizacje eko oraz szeroko pojęta lewica. Takim problemem jest np. celowe postarzanie produktów. Od rajstop i żyletek, po zaawansowane urządzenia. I wszelkie władze mają
  • Odpowiedz
to samo ze zużytymi tonerami/tuszami do drukarek. Kupowałem ostatnio cały komplet do drukarki (CMYK) i wzialem ze sobą zużyte karetki żeby się ich pozbyć. Byłem w 4 sklepach z tuszami i wszedzie mnie puścili z kwitem. Leżą w pudełku i nie wiem chwilo co mam z tym zrobić. Średnio mam czas i możliwości żeby jeździćpo całym mieście i prosić kto łąskawie weźmie ode mnie to gówno


@Aerwin: Dziwne. Jak kiedyś
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka: napisz najpierw pismo do gminy dlaczego ich gpszok nie przyjmuje odpadow. jezeli potwierdza i powiedza ze to jest ok, to ty piszesz skarge do wojewody bo gmina ma zasarny obowiazek zabierac te smieci.
to jest ich ustawowy obowiazek

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19961320622/U/D19960622Lj.pdf

Gminy są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
  • Odpowiedz