Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś eko-świrem, ale segreguję na ile to możliwe śmieci, a odpady niebezpieczne wywoziłem zawsze na PSZOK. Teraz się dowiaduję, że po ostatnich zmianach PSZOKi nie przyjmują odpadów takich jak na przykład olej silnikowy. Co biorąc pod uwagę kosmiczne ceny za wywóz śmieci jest żartem.

Tym samym oświadczam, że te 15 litrów przepracowanego oleju, który mi się nazbierał przez ostatnie 2 lata zlewam w najbliższym czasie do jednego kanistra z HDPE i wywalam do kontenera "odpady zmieszane".

Sami #!$%@? tego chcieli. Chcą mieć ekologię to będą ją mieć. I to #!$%@? o dbaniu o planetę.

Chyba, że Wy macie pomysły co z tym zrobić, bo pomysły z internetu "oddać w zaprzyjaźnionym warsztacie", a które podsuwają niejednokrotnie władze samorządowe są przecież jakimś nieśmiesznym żartem. Nie mam zaprzyjaźnionego warsztatu, poza tym nie mam czasu i siły żeby #!$%@?ć po mieście od warsztatu do warsztatu prosząc się, żeby to ktoś odebrał. To jest dramat.

#motoryzacja #ekologia #pszok #odpady #srodowisko #oswiadczenie #gorzkiezale #kiciochpyta
  • 133
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka: Pisalem wiele razy, ze gospodarka odpadami w tym kraju to zart.


@bigger: Reguła jest jedna - coraz drozej i coraz większe kręcenie nosem wobec tego co jest odbierane... A potem wielkie zdziwienie, że śmieci lądują w lesie. Już pominę, że to zakładanie, że kazdy ma auto i możliwość odwiezienia do PSZOK też jest zabawne.
Zresztą nawet jak tam już jesteś, to cię potrafią cofnąć, bo "kontener jest pełen" i
  • Odpowiedz
Tutaj pierdu pierdu o ochronie planety, rosnąca świadomość, powstały PSZOKi nawet, a z drugiej strony "radź sobie z odpadami sam"


@skurka_z_ogurka: Nie wiem jak wygląda to w innych krajach, ale mam wrażenie, że to taki bardzo polski schemat:

- Istnieje problem dotyczący jakiejś dziedziny życia, ludzie go zauważają, zaczynają o nim mówić
- Pojawiają się różne koncepcje rozwiązania tego problemu, bo kiedy władza widzi problem, to widzi też szansę na wzrost
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka:

Już #!$%@?ąc od olejów to moim zdaniem to producent powinien wnosić opłatę za wprowadzenie odpadu do środowiska.
Chcę być eko? To jeszcze muszę #!$%@? dopłacić do kubeczków papierowych a plastik 5x tańszy.
Jakby #!$%@? VAT 40% na wyroby "śmieciowe" i został 23% na resztę to by się dwa razy zastanowili czy np. kosmetyk w tubce z plastikową plombą trzeba pakować w kartonik a potem jeszcze w folię. Plomba jest malutka
numerrachunkukarty - @skurkazogurka: 

Już #!$%@?ąc od olejów to moim zdaniem to pr...

źródło: comment_1637326356eoQFZfuPvMCwOPjRnB1q12.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka
rodzice mieszkaja w tym samym mieście co ja - Maja podzial na szklo, kolorowe szklo, papier, plastik, bio i mieszane. Siostra miesza w wiosce, ktora tak naprawde jest czescia mojego miasta(mam do niej niecale 4km) - ma podzial na jakies 15 typow odpadów, ktore ciezko nawet zapamiętać.
I teraz ja (w lekkim stopniu ekoświr) wchodze cala na biało: mieszkam na rynku i nawet nie ma pojemnika na plastik xd wszysyko wrzuca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skurka_z_ogurka: no ja miałem to samo ostatnio, stare lampy samochodowe, nikt nie chciał, leżą dalej w piwnicy, podobno dobry pan mechanik mógłby wziąć ale ja też nie mam dobrego Pana mechanika znajomego
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka: z tym zaprzyjaźnionym warsztatem, to osobiście mam taki gdzie zużytym olejem palą w specjalnym piecu, który im ogrzewa dwa garaże gdzie naprawiają, więc generalnie coś z tym zuzytym olejem można jeszcze zrobić.
W ostateczności podstaw to pod PSZOKiem i spadaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skurka_z_ogurka: lepiej tego opisać się nie dało, również w komentarzach. Na dolanie oliwy do ognia dodam tyle, że mieszkając w bloku #!$%@? wszystko do jednego worka jak leci, i ten worek potem #!$%@? do ogólnego kontenera, i z tego co widzę robią tak wszyscy mieszkający w bloku. Natomiast od lutego czeka mnie przeprowadzka do domu gdzie będę już mieszkał na stałe, i tam już będzie konieczność segregowania śmieci, nie wyobrażam sobie
  • Odpowiedz
@SpasticInk: takiego pieca nie sposób zalegalizować. Próbowałem.

Kiedyś były firmy które skupowały zużyte opony samochodowe, nawet dobrze płaciły. W tej chwili to ty musisz dopłacać żeby zabrali.

A już nie wspomnę że od pół roku płacę za postawienie pojemnika na zużyte filtry samochodowe- ale jakoś pojemnik do mknie nie dojechał. Ale że mam papier to nikt się nie czepia. I tak na każdym #!$%@? kroku.
  • Odpowiedz
@Aerwin: Z zużytymi tonerami to śmieszna sprawa bo kiedyś gdy oddawałeś to dostawałeś pieniądze, potem brali za darmo, a teraz ty musisz płacić.
  • Odpowiedz
Brat prowadzi warsztat samochodowy i miał problem z oddawaniem odpadów, bo firmie zajmującej się gospodarką odpadami nie opłaca się przyjeżdżać po 20 litrów oleju i 5 zanieczyszczonych filtrów. Wołali 700zl za transport xD teraz ogarnia to przez economi.pl i zrzuca się na koszta z innymi mechanikami. Odbiorca robi kilka przystanków przy jednym kursie
  • Odpowiedz