Wpis z mikrobloga

Czy wielka zagadka neutrin wskazuje na liczne brakujące cząstki?

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych do wydawałoby się niemal fantastycznej, acz naukowej, przygody z bardzo tajemniczymi cząstkami zwanymi neutrinami. Cząstkami skrywającymi wciąż wiele tajemnic; cząstkami pretendującymi do wyjaśnienia niektórych wielkich tajemnic fizyki, jak np. ciemna materia; cząstkami mogącymi wskazywać kierunek poszukiwań "nowej fizyki" czy też wreszcie cząstkami, z których nie był dumny sam Wolfgang Pauli.

Dodatkowo, neutrina, które obecnie znamy, być może stanowią tylko preludium do skrytego w mroku całego "ciemnego sektora", którego poszukiwaniem zaczyna się zajmować coraz więcej eksperymentatorów, a który mógłby wyjaśnić, oprócz anomalii związanej z oscylacjami neutrin, takie zagadki jak: skład ciemnej materii, obecne tempo ekspansji Wszechświata czy asymetria materii-antymaterii.

Całość artykułu dostępna pośrednio przez znalezisko na wstępie, bezpośrednio zaś tutaj: Czy wielka zagadka neutrin wskazuje na liczne brakujące cząstki?

Małe ogłoszenia:

1) #fizycznenowinkifakera posiadają teraz nieco inny adres: https://www.fizyczne-nowinki-fakera.pl/
2) Do stronki dodałem moduł "fizycznych nowinek". Będę starał się równolegle do tłumaczeń powrócić do formatu, w którym wstawiam nowinki fizyczne, z krótkimi opisami. Aktualnie jestem na etapie migracji nowinek z wykopu więc nie wszystko udało mi się jeszcze dodać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy inaczej zapraszam do bardzo ciekawego artykułu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fizycznenowinkifakera -> nowinki fizyczne i nie tylko - do obserwowania lub czarnolistowania.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcesz zerknąć do archiwalnych tłumaczeń bądź nowinek fizycznych? Wejdź na: https://www.fizyczne-nowinki-fakera.pl/

#nauka #fizyka #kosmos #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Fake_R - Czy wielka zagadka neutrin wskazuje na liczne brakujące cząstki?

Zaprasza...

źródło: comment_16372366516QT8miF0siLlSHA5f65q17.jpg

Pobierz
  • 12
Gdyby ktoś chciał się WYPISAĆ z listy to niech zaplusuje ten komentarz.

Nie prowadzę już zapisów (można obserwować tag). Gdyby ktoś mimo wszystko chciał jednak być wołanym to niech mi da jakoś znać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grajkoo: No właśnie cały czas się zastanawiam czy powinienem dodawać treści z własnej stronki czy też bezpośrednio ze źródła i przyznam się, że ciągle nie wiem.