Wpis z mikrobloga

Witam, czy jest możliwe w tej sytuacji korzystać z dwóch monitorów? Podłączając w ten sposób, obraz jest wyświetlany tylko na monitorze łączącym się przez hdmi lub displayport (monitor2). Jeśli odłączam ten monitor, to drugi (monitor1) podłączony przez DVI działa. Czy da się podłączyć dwa na raz przez jedno gniazdo USB-C?

adapter https://www.morele.net/stacja-replikator-microconnect-usb-c-usb3-1ccom10-1688088/
Laptop Hp Zbook Studio G3

#laptopy #pcmasterrace #hardware
Pobierz
źródło: comment_16372339548rGeRyhLSq9Ix1ONT2Hn8G.jpg
  • 8
@ciasteczkowy_otwur:

albo rozszerzenie laptopa na dwa monitory
albo jeden skopiowany z laptopa a drugi rozszerzony

chce po prostu pracować na dwóch monitorach. Czy każdy monitor potrzebuje oddzielnego usb c czy może być jedno gniazdo usb c na dwa monitory?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niech_ktos: to zależy od adaptera. Jak podłączysz 2 monitory i system będzie widział 2 to będziesz mógł różne rzeczy wyświetlić. W laptopach w ostatnich latach zazwyczaj można było podłączyć wiele monitorów ale tylko 2 różne mogły być. Czyli jak masz 3 monitory(licząc wbudowany) to na 2 musiało być to samo. Teraz coraz więcej jest sprzętów gdzie można wyświetlić 3 różne ekrany
@niech_ktos: da sie, ale brakuje Ci przepustowosci zeby w takich ustawieniach puscic dwa po takich kablach.

Ja mam na C 2x dp i jest git, ale przy 2x 2560x1440p moge tylko @ 60Hz - to sa fizyczne granice przepustowosci C

mam do tego osobny adapter, na stacji roboczej lenovo byl wlasnie mix zlacz i w ogole nie pykalo
@niech_ktos: mam podobne doświadczenia, HDMI i VGA nie działa na raz na moim laptoku. Teraz szukam adapteraz usb-c z dwoma DP, żeby sprawdzić czy mogę dwa monitory podłączyć.

2x 2560x1440p moge tylko @ 60Hz - to sa fizyczne granice przepustowosci C


@programista15cm: czy to oznacza, że reszta złącz (np. LAN czy USB) nie będzie działać?

Bo samo C może być w różnych standardach, zależnie od interfejsu po obu stronach- od
@majk3l: zalezy od urzadzenia co to bedzie oznaczalo, jakich protokolow uzywa itp.

Ja sobie policzylem na przykladzie mojego configu, ze wychodzi mi pod korek.

Mam ten adapter graficzny na osobnym C.

Prad i stajce na drugim wiec nie ma co tam blokowac