Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1139
Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie różnią się niczym od ludzi, którzy przyklaskiwali policyjnemu zamordyzmowi na początku pandemii.

SN wydał wyrok zgodnie z którym nie można legitymować ani zatrzymywać kogoś, kto nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Fotografowanie baz wojskowych, żołnierzy, policjantów czy nawet obiektów wywiadu z miejsca publicznego jest w pełni legalne. Możesz nawet mieć przy tym ubraną kurtkę z napisem "wywiad rosyjski" i nic nie nie mogą za to zrobić. MON tymi tłumaczeniami pokazuje swoją ignorancję i brak profesjonalizmu. Przypominam że ta sytuacja miała miejsce poza strefą stanu wyjątkowego.

Teraz się cieszcie z tej sytuacji bo nie lubicie dziennikarzy. Zobaczymy co powiecie, jeśli to was bez powodu będą zatrzymywały służby.

#bialorus #bekazprawakow
tusk - Wszyscy którzy popierają wczorajszą interwencję wojska wobec dziennikarzy, nie...

źródło: comment_1637216071mt7q5twX0pYmqoFCiSNbZF.jpg

Pobierz
  • 203
  • Odpowiedz
@tusk: Masz dwie strony. Dziennikarza, który zna swoje prawa i prostego "trepa", który nie został odpowiednio przeszkolony. Obie strony są przekonane, że im wolno. Naturalne, że żołnierz się odpalił będąc przekonanym o swej racji, a druga strona nie chciała współpracować. Stąd napisałem powyżej, że konsekwencje powinien ponieść ktoś z wyższej półki, ktoś kto odpowiada za przeszkolenie i poinformowanie żołnierzy. Wojskowych znam sporo i wiem, że szkolenia i dowództwo to w dużej
  • Odpowiedz
@Zarrakash przecież obowiązuje zakaz utrwalania za pomocą środków technicznych wyglądu lub innych cech miejsc, obiektów lub obszarów obejmu-
jących infrastrukturę graniczną, również w przypadku, gdy miejsca te, obiekty lub obszary stanowią tło dla wizerunku
funkcjonariusza Straży Granicznej lub Policji oraz żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;
  • Odpowiedz
@Kuba_Wolinski: Typ pisze że mieli prawo ich wylegitymować, więc pytam na jakiej podstawie, ty też piszesz że mieli prawo ich zatrzymać więc podaj również na jakiej podstawie wojsko ma prawo zatrzymać cywila, nie powołuj się tylko na stan nadzwyczajny bo w miejscu zatrzymania go nie ma
  • Odpowiedz
w sprawie ograniczeń wolności i praw w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego


@Kuba_Wolinski: Przecież ten zakaz obowiązuje tylko na obszarze stanu wyjątkowego, akcja z dziennikarzami miała miejsce poza tym obszarem
  • Odpowiedz
Masz dwie strony. Dziennikarza, który zna swoje prawa i prostego "trepa", który nie został odpowiednio przeszkolony. Obie strony są przekonane, że im wolno.


@Zarrakash: Tylko, że za przekonaniem dziennikarza stoi prawo, a żołnierz nawet nie wie na jakiej podstawie może działać. Jeśli legalne czynności kogoś prowokują i wzbudzają w nim agresję, to nie powinno dla niego być miejsca w polskim wojsku.
  • Odpowiedz
@tusk: Przecież napisałem, że ktoś powinien zostać ukarany. Nie wiem więc po co odpowiadasz w tonie jak gdybym twierdził, że nic się nie stało. Po prostu w mojej ocenie powinno ukarać się kogoś wyżej, kto nie przekazał odpowiednich informacji żołnierzowi, nie samego soldata.
  • Odpowiedz
Po prostu w mojej ocenie powinno ukarać się kogoś wyżej, kto nie przekazał odpowiednich informacji żołnierzowi, nie samego soldata.


@Zarrakash: A ja uważam inaczej. Jeśli ktoś dostaje pieniądze za bycie żołnierzem, to wypadałoby przeczytać odpowiednie akty prawne określające twoje prawa i obowiązki. Skoro gość nie wie co może, a czego nie, to nie powinien do ręki dostawać broni. Przełożony też powinien ponieść konsekwencje za dopuszczenie kogoś takiego do służby.
  • Odpowiedz