Wpis z mikrobloga

Jest rekord. 10 wygranych z rzędu na start Serie A. Jeszcze dwa mecze i pobijemy europejski rekord, należący do Spursów.

GRAZIE ROMA!

#asroma #roma
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@padobar: #niepilkanozna

@Tywin_Lannister: Roma nie ma obecnie kadry na CL i bardzo dobrze, że tam nie gra.

Roma pokonuje kolejne przeciwności losu. Ogólnie kolejny bardzo dobry mecz z tyłu, no wyłączając ten kiks Morgana. Ale prócz tego jak zwykle pewnie.

Było ciężko z przodu, no ale udało się wcisnąć. Nie wiem tylko czemu tak mało grano na głowę do Boriello. Pokazał, że jeśli dostanie dobrą piłkę,
  • Odpowiedz
@klinik96: Dokładnie. Wiadomo, że nie da się cały czas grać zajebiście. Poza tym jak na dłoni widać różnicę między Gervinho i Ljajiciem. Mimo wszystko Gervinho nie ma problemu z tym, żeby podać piłkę, rozegrać. Ljajić co najwyzej może zagrać na klepę, a to i tak bardzo rzadko. Kilka razy zakiwał się na śmierć. No, ale dobrze, że na Torino Predator już wraca.
  • Odpowiedz
@klinik96: Zdecydowanie nam ładnie idzie, widzimy się za rok w LM :) W sumie cieszy mnie taka dyspozycja Romy. Z tych liczących się w Serie A klubów żadnego nie lubię, prócz Romy - jesteście mi neutralni i budzicie mój szacunek ;d
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Cieszę się. Ja niestety z Premiership największą sympatią darzę Arsenal i Spursów. Ale LFC mi nie wadzi. Ładnie grają, więc propsy.

@Wojt_ASR: Prawdę mówiąc bardziej cieszyłem się z transferu Ljajica niż Gerva. Pierwsze 3-4 spotkania uważałem, że to Ljajic powinien być w wyjściowym składzie na każdy mecz. Jednak teraz uważam, że Gerv jest kocurem. Niech wraca czym prędzej i kontynuuje swój podbój Serie A. Ljajic co prawda
  • Odpowiedz
@klinik96: Mam tak samo jak Ty. Dziwiłem się czemu gra Gervinho, a nie Ljajić, no ale broniłem tych decyzji, bo Garcię broniły wyniki.

No, ale obecnie role się odmieniły. Co do Florka to jak dla mnie już jest kocurem. Wchodził na boisko przy niesamowitej owacji, zaliczył asystę, złapał parę fauli. Wiadomo, że ciągle się musi uczyć, no ale z każdym sezonem notuje progres.

Co do Torino to ja chyba chciałbym
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: Daniele już grał jako środkowy obrońca. Tylko nie pamiętam czy w Romie czy w reprezentacji. Myślę, że pomoc mamy akurat bardzo mocną. DDR, Bradley, Pjanic, Strootman, można wstawić Marquinho. Także można DDR cofnąć i ewentualnie jeden mecz zagrać w typowym defensywnym pomocnikiem, w obronę wstawić któregoś młodziaka. Lewe skrzydło musi wrócić Balza. Dodo nie daje rady. Toro na prawym daje radę, często go dziś było widać wrzucającego, często widziałem jak nabijał kogoś na skrzydle byle nie stracić piłki. Reszta obrony która jest zagrożona kartkami musi się wstrzymać kolejnymi, aż do łatwiejszego przeciwnika, bądź do straty punktów przez Napoli czy Juve.

Co do Ljajica i Gerva jeszcze. Ljajic jest młody, ma jeszcze czas się rozegrać i wejść w właściwy rytm. Nie bez powodu został ściągnięty jak zastępca Lameli (za którym wziąć tęsknię). Gerv z kolei jest wyjadaczem i do tego współpracował już z Rudim, więc na pewno to pomaga. Prawdę mówiąc mi to obojętne kto strzela bramki, kto zostaje graczem meczu, kto wychodzi w pierwszej jedenastce. Ważne, że strzelają, grają i wychodzą na boisko jako zespół. W końcu jako zespół, nie zlepek 11 piłkarzy z których 3-4 potrafi ze sobą grać, bo są w klubie dłużej niż dwa sezony. Teraz widać współpracę między graczami. Widać, że atmosfera w zespole jest dobra, nie ma żadnych spięć, co widać po radości graczy po strzelonym golu. Niech grają chłopaki dalej tak jak grają i tak jest to lepszy poziom niż z ostatniego sezonu.

Jeszcze co do Florka. Jeszcze sezon temu, chłopak mi nie podchodził, nie widziałem go w Romie. Zmieniłem zdanie po tym co pokazuje w tym sezonie. Obejrzałem parę wywiadów z nim i wydaje się być pozytywnym człowiekiem, który zna swoje miejsce w zespole i wie co może osiągnąć. Jestem ciekaw jak się rozwinie i jestem ciekaw ofert w zimowym oknie transferowym
  • Odpowiedz
@klinik96: No DDR w Romie też grał jako stoper, najwięcej za Enrique. No, ale ja i tak widzę go jako defensywnego pomocnika. Co by nie mówić to Torino będzie miało w ataku o wiele więcej do zaoferowania, niż Chievo.

To, że na lewej musi zagrać Balza to oczywista oczywistość. Cerci zajechałby Dodo na śmierć. Ja mam takie podejrzenia, o ile po prostu występ Dodo w podstawowym składzie nie był podyktowany
  • Odpowiedz
@Wojt_ASR: A mnie jakoś ten Boriello nie podchodzi jednak. Destro mógłby wrócić i pograć coś więcej. Wierzę w tego chłopaka. Tylko najpierw niech na siłownie wróci i zrzuci parę kilo bo się zrobił bambaryła na japie :P W zimie zdecydowanie potrzebny jakiś napadzior. Totti zawsze może grać w pomocy, albo na skrzydle. Nie sądzę, żeby Rudi chciał zmienić ustawienie. Według mnie takie jest optymalne. Idealnie wykorzystuje tych najlepszych piłkarzy i
  • Odpowiedz
@klinik96: No zapomniałem napisać, że Balza prawdopodobnie pauzował też z powodu kolejnego meczu już w niedzielę. Także musiał Federico zebrać siły na kolejne bieganie. Swoją drogą jestem pełen podziwu dla jego kondycji. Ja w wieku 23 lat męczę się po biegu na 100m tak, że wypluwam płuca a on 31 lat i pogina jak młoda łania po łące.
  • Odpowiedz