Wpis z mikrobloga

Kupiłem dwa różne termometry bezdotykowe i za każdym razem pokazują inna temperaturę XD Mierzyłem teraz pod pachą zwykłym 37,7 a na bezdotykowym 36,8 XDDD Ja jestem jakiś #!$%@? czy po prostu w 2021 jeszcze nie wynaleźli dokładnego urządzenia do pomiaru temperatury ciała i muszę używać tego najzwyklejszego pod pachę #medycyna #elektronika
  • 12
@lorquu: bo termometry elektroniczne, jak każde urządzenia elektroniczne, posiadają skalibrowany zakres pomiarowy na podstawie wartości referencyjnej

jeżeli zajrzysz w instrukcję to jest tan podane coś takiego jak "zakres prawidłowej temperatury", to producent określa jaki pomiar na urządzeniu pomiarowym odpowiada w przypadku termometru prawidłowej temperaturze ciała i dla X termometru może być, że temperatura prawidłowa to od 37 do 37.9 a dla innego od 36.5 do 37.5

co więcej, w instrukcji na
@lorquu: Bezdotykowe dają serio orientacyjne wyniki- szczególnie te tańsze. Ja mam standardowo na swoim Chińczyku 37 stopni gdy jestem zdrowy. W sumie najdokładniejszy w miarę tani elektryczny termometr jaki kiedykolwiek posiadałem jest kuchenny z lidla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lorquu: emisyjność przedmiotów a podczerwień - słowa klucze. Do tego dochodzi dokładność czujnika podczerwieni.

Zerknij sobie na opis pirometru do zastosowań budowlanych to Ci się temat trochę rozjaśni YT-73201