Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum

Teść założył fotowoltaikę z dużym zapasem to pomyślałem, że postawię u niego jakąś kopalnię :) Na wszystkim znam się raczej mniej niż bardziej (z kryptowalutami mam tylko do czynienia na Revolut).

Czy taki zestaw w tej cenie będzie dobrym wyborem? https://komtek24.pl/pl/p/KOMPUTER-KOPARKA-KRYPTOWALUT-100-MHS-2-X-RTX-3060/57005

Ps. Taki "komputer" chciałbym wziąć na firmę więc potrzebuję FVAT 23%
  • 32
Po odliczeniu podatków koszt koparki to niecałe 8k. Kupujesz i podłączasz do sieci. Biorąc pod uwagę liczby które podali w ogłoszeniu to koparka zwróci się po niecałych 10mc.

Dodatkowo ma mi to posłużyć do nauki (tj. wejść w półświatek kryptowalut od strony wydobywania).
to nie lepiej sobie pobrac na kompa jakis program do kopania, zobaczyc jak to działa, trochę poczytać, policzyć czy sie bedzie opłacało itd a nie zaczynać od koparki za 12k zł


@kromeczek: nie mam komputera (macbook here). Kwota też nie jest bóg wie jak zaporowa.

(jestem pewny ze w tej cenie kupisz 2x laptop z rtx3600 i jeszcze ci zostanie)

Nawet jeśli to co to za różnica czy kupię 2xlaptop czy
@kolokwialnie: no jakby tu dostajesz 2 przepłacone gpu, chinski zasilacz i jakies badziewie w obudowie a kosztuje to wiecej niż laptopy ktore oprocz dokładnie tych samych kart graficznych mają tez dobre procesory, wyswietlacze, dyski ssd itd, tzn ze cena tej koparki jest mocno przesadzona. Już nawet pomijam ceny tych kart na rynku bo to jest jakis dramat, jak to ma chodzić bez przerwy przez ileś tam miesiecy zeby sie odrobiło i
@piff_paff: te lenovo legion, acer nitro, asus tuf i inne z takiej niskiej pólki laptopów gamingowych kosztuja okolice 5k, czasem mniej czasem wiecej, mają zwykle rtx 3060, jakis ssd 500gb i ekrany 144hz plus jakies tam ryzeny na pewnoe mocniejsze od ryzena 3. juz pomijam fakt ze takie rzeczy w usa kosztują często ponizej 1k dolarów na promocjach ale w cebulandi płacisz podatek od smaku życia i jest drożej.