Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum

Teść założył fotowoltaikę z dużym zapasem to pomyślałem, że postawię u niego jakąś kopalnię :) Na wszystkim znam się raczej mniej niż bardziej (z kryptowalutami mam tylko do czynienia na Revolut).

Czy taki zestaw w tej cenie będzie dobrym wyborem? https://komtek24.pl/pl/p/KOMPUTER-KOPARKA-KRYPTOWALUT-100-MHS-2-X-RTX-3060/57005

Ps. Taki "komputer" chciałbym wziąć na firmę więc potrzebuję FVAT 23%
  • 32
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: Laptop się bardziej grzeje, a to bardzo ważne. Po co ci też wszystkie pozostałe komponenty? Wystarczy kupić tania płytę główną z odpowiednią ilością slotów PCIe, 4 GB RAM, tani SSD, procek i jakiś stelaż. Jedynie dobrze jest kupić jakiś zasilacz lepszy, żeby później nie było problemu. Za resztę kasy, którą wydałbyś na niepotrzebny drugi laptop możesz kupić kolejną kartę praktycznie. Zamiast 2 kart załóżmy, miałbyś 3. Zresztą nikt normalny nie
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: Cały czas tak mówią, jest opłacalne przy spełnieniu konkretnych warunków, ale to nadal inwestycja. Wiadomo, że można utopić pieniądze. Ja zaczynałem już z 2 kartami, które kupiłem za normalna cenę, więc u mnie był to czysty zysk i nawet się nie zastanawiałem.
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: Zużywa, zależy tylko jak bardzo. Jeśli wentylatory chodzą cały czas na 100%, to po półtora roku lub 2 latach najbezpieczniej jest już je wymieniać, może nawet szybciej w niektórych przypadkach. Ryzyko jest, że się zepsuje, ale przy graniu też takie ryzyko masz, w większości przypadków karta sobie kopie bardzo długi czas i nic się z nią nie dzieje. Jeśli działają na normalnych obrotach to taka karta spokojnie może sobie chodzić
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: Źle wytłumaczyłem, z tego co wiem karta sama się nie zużywa. Może się uszkodzić od temperatury, więc musi mieć sprawne wentylatory. One się faktycznie zużywają i tracą 100% swoich możliwości, dlatego trzeba je wymieniać żeby karta się nie grzała.
  • Odpowiedz