Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@espu: ja mam 30, kilka Mirabelek z tagu powyżej 30, nie każda kobieta chce dziecko ( ) znam kilka po 40, czy nawet po menopauzie co też nie mają, nie dlatego, że nie mogły, tylko dlatego, że nie chciały, choć fakt, jesteśmy w mniejszości ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to nie znaczy, że się na taką nie trafi.

@Sandrinia: czy twoje
@suqmadiq2ama: Zawsze zastanawia mnie jak takie skrajne, podkreślam skrajne baby antydzieciowe w okolicach 40 nagle chca miec dziecko xD #!$%@? nie rozumiem tego. Normalna kobieta, która mówi ze nie chce dzieci, po jakimś czasie dalej mówi tak samo. No ale nie obraza przy tym nikogo czy coś. Po prostu jest stała przy swoim zdaniu - i ja to szanuje. Natomiast te co maja kompletnie nawalone w głowach od nienawiści do dzieci
@CisowiankaLekkoGazowana: mnie szczerze mówiąc akurat wyżej wymienione przez Ciebie sprawy nie martwią, nie bałabym się macierzyństwa jako takiego, mnie bardziej jednak przeraża perspektywa tego, że wcale nie będę w stanie mieć 100% pewności, że uchronię dziecko przed ludźmi, którzy mogą je skrzywdzić. I ogólnie ta nieprzewidywalność w życiu, brak gwarancji do co tego, czy chociaż urodzi się zdrowe. Na pewne rzeczy nie ma się wpływu, ja nawet lubię dzieci, ale z
@suqmadiq2ama: powiem tak, nigdy nie wczytywałem się bardzo jakoś w tag #antynatalizm, ale wpadło mi do głowy kilka przemyśleń

więc nigdy nie chciałem mieć dzieci, w sensie nie myślałem o tym i nie czuję potrzeby. głównie z wygody, bo po pracy można robić co chcesz na kompie, pooglądać filmy, uprawiać swoje hobby, uczyć się, rozwijać zainteresowania itd. no po prostu po ogarnięciu najprostszych zadań typu umycie naczyń jesteś wolny. widzę