Wpis z mikrobloga

Parują mi szyby w samochodzie, gdyby wszystko było sprawne, to ciepłe powietrze powinno rozwiązywać problem, a u mnie jest dokładnie odwrotnie. Im cieplejsze ustawię, tym szybciej parują ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Podejrzewam nieszczelną nagrzewnicę, płyn chłodniczy dostający się do powietrza może powodować parowanie szyb z tego co czytałem. Z drugiej strony nie zauważyłem żeby pod nagrzewnicą robiło się mokro.

Zastanawia mnie też, czy może to mieć coś wspólnego z klimatyzacją, a dokładniej jej osprzętem, czy niesprawny osuszacz, skraplacz, czy zatkany zawór odprowadzający wodę mógłby też być przyczyną.

A może po prostu wlewa mi się woda do auta?

Pacjent to Opel Astra G z klimatyzacją od Delphi.

Ktoś ma jakieś pomysły, albo mierzył się z podobnym problemem? ()

#opel #opelastra #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanik #naprawasamochodow #samochody #motoryzacja #klimatyzacja
  • 31
  • Odpowiedz
@delusiones: Meriva A 2007, woda mi się zbierała w bagażniku pod styropianem na którym leży klucz do kół i trójkąt- ponad litr wody tam znalazłem. Jak się tam dostała do dzisiaj nie wiem.
  • Odpowiedz
@kloner11: w jednym rogu bagażnika wydaje mi się, że czasem robi się wilgotno, ale litra wody to tam nie znajdę xD
Mogło Ci się nalać przez uszczelkę (lub jej brak po tym jak się zbiodegradowała) pod podstawką anteny na dachu. Uszczelniałem w zeszłym roku, bo zalało mi pół podsufitki.
  • Odpowiedz
Podejrzewam nieszczelną nagrzewnicę, płyn chłodniczy dostający się do powietrza może powodować parowanie szyb z tego co czytałem.


@delusiones:
wtedy to na szybach nie jest zwykłą wilgocią tylko 'tłustym' płynem chłodniczym

Z drugiej strony nie zauważyłem żeby pod nagrzewnicą robiło się mokro.

nie musi- wystarczyłby mikrowyciek

Zastanawia mnie też, czy może to mieć coś wspólnego z klimatyzacją, a dokładniej jej osprzętem, czy niesprawny osuszacz, skraplacz, czy zatkany zawór odprowadzający wodę mógłby też
  • Odpowiedz
Podejrzewam nieszczelną nagrzewnicę


@delusiones: płyn używany do chłodnic ma specyficzny zapach - czułbyś (chyba że jakiś pocovidowy jesteś).

Często przyczyną objawów o jakich mówisz jest niedrożny odpływ wody ze skraplacza klimy (to co powoduje że latem kapie pod samochodem).
Wtedy dół skraplacza (i nagrzewnicy) masz w kałuży wody i jak puścisz ogrzewanie (które pewnie otwiera dodatkowy zawór na nagrzewnicy), nagrzewnica robi się gorąca i powoduje parowanie tej kałuży która skrapla Ci
  • Odpowiedz
@Gozdziu: poszedłem sprawdzić i tak jakby teraz nie chce działać ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba to dobry trop, dzięki

@PanKracy582: @hellfirehe: a przy okazji ten odpływ jak udrożnić? wiem tylko mniej więcej gdzie pod samochodem go szukać i jak wygląda, ale rzeczywiście działanie klimy nie tworzyło kałuży wody pod autem, więc może być zatkany.
  • Odpowiedz
a przy okazji ten odpływ jak udrożnić?


@delusiones: to już zależy od jego kształtu - jak prosty to wystarczy przepchać czymś prostym, jak ma zakręty to np. jakaś trytka czy coś takiego - on zazwyczaj nie jest długi.

Jeszcze pytanie co go zatkało, bo zazwyczaj są to jakieś nasiona, które ominęły filtr kabinowy, bo ten był źle założony, albo go wcale nie było, albo była w nim dziura.

Wtedy może się
  • Odpowiedz
przy okazji ten odpływ jak udrożnić? wiem tylko mniej więcej gdzie pod samochodem go szukać i jak wygląda, ale rzeczywiście działanie klimy nie tworzyło kałuży wody pod autem, więc może być zatkany.


@delusiones: z kabiny i z kanału. Najlepiej odkecic taki plastik z dzióbkiem aby był lepszy dostęp a Od środka mega #!$%@? dostęp musisz sobie robić foty telefonem albo filmiki i co chwila patrzeć bo głowy tam nie wsadzisz. Zmiotka
  • Odpowiedz
Nie wiedziałem, że mimo wybrania śmieci stamtąd trzeba jeszcze czyścić ten wspomniany odpływ parownika


@delusiones: no ogólnie jak już masz dojście to warto normalnie odkurzaczem przelecieć takie miejsce żeby to wyciągnąć

Zgaduję że ten odpływ to ten otwór na dole
  • Odpowiedz