Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że ludzie nie chcą wpuszczać uchodźców do Polski. Spoko. Ale brak jakiejkolwiek empatii a wręcz wprost wyszydzanie ludzi będących w naprawdę trudnej sytuacji, dorabianie jakiś teorii (dym z papierosa żeby dziecko niby płakało, gdzie chodziło o zneutralizowanie efektów gazu)

Cały wykop zalany jest morzem tego gówna i wykwitem pogardy dla ludzi. Nazywanie ich „zwierzętami” „bydłem”. Ile wy macie lat? 15? Oby wam PiS nie doprowadził kraju do takiego stanu ze będziecie musieli poginac do Niemiec na zmywak bo wtedy tez będziecie migrantami zarobkowymi i jakieś ichnie wykopki będą się śmiać z waszych dzieci i z was gdy będziecie spać nad Odra w szuwarach jak kmioty.

Tez nie jestem zwolennikiem wpuszczania uchodźców z Białorusi ale nigdy do głowy by mi nie przyszło żeby się z nich nabijać, Szydzić i wyśmiewać. To jest po prostu tak małe i żałosne. Świadczy o was samych. Pokazujecie najgorsze cechy Polaków. Jeśli ktoś przetłumaczy niektore wpisy nazywające ich bydłem, zwierzętami, wyśmiewające dzieci - i wrzuci gdzieś na reddit lub podchwycą to zagraniczne media to znów będziemy oceniani jako ksenofobiczne prostaki bez empatii. I wk%#^a mnie to bo nie chce być wrzucany do jednego worka z takim paździerzem umysłowym i emocjonalnym jak wy.

Gardzę wami

#granica #bialorus #uchodzcy #polska #swiat
  • 180
wpisy nazywające ich bydłem, zwierzętami, wyśmiewające dzieci


@kalosz_zaglady:

Ile znalazłeś tych wpisów "wyśmiewających dzieci"? Pytam, bo jakoś nie rzuciły mi się w oczy.
Moim zdaniem mocno generalizujesz. Większość ludzi współczuje ludziom na granicy bo wie, że zostali oszukani przez Łukaszenke. Co nie zmienia faktu, ze są używani jako broń do destabilizacji Polski i szerzej UE
po pierwsze, zapoznaj się z kulturą arabska. Po drugie, jedynymi poszkodowanymi tam są dzieci i kobiety, które nie mają nic do gadania i są pod butem mężczyzn.


@ciemnienie: Wykop w pigułce. Nic nie wiesz, ale innych będziesz pouczał. Czy mówi ci coś słowo "Kurd"? Otóż Kurdowie nie są Arabami. I pozycja kobiet u Kurdów jest zupełnie różna niż u Arabów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%BCawa#R%C3%B3wnouprawnienie