Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem, że ludzie nie chcą wpuszczać uchodźców do Polski. Spoko. Ale brak jakiejkolwiek empatii a wręcz wprost wyszydzanie ludzi będących w naprawdę trudnej sytuacji, dorabianie jakiś teorii (dym z papierosa żeby dziecko niby płakało, gdzie chodziło o zneutralizowanie efektów gazu)

Cały wykop zalany jest morzem tego gówna i wykwitem pogardy dla ludzi. Nazywanie ich „zwierzętami” „bydłem”. Ile wy macie lat? 15? Oby wam PiS nie doprowadził kraju do takiego stanu ze będziecie musieli poginac do Niemiec na zmywak bo wtedy tez będziecie migrantami zarobkowymi i jakieś ichnie wykopki będą się śmiać z waszych dzieci i z was gdy będziecie spać nad Odra w szuwarach jak kmioty.

Tez nie jestem zwolennikiem wpuszczania uchodźców z Białorusi ale nigdy do głowy by mi nie przyszło żeby się z nich nabijać, Szydzić i wyśmiewać. To jest po prostu tak małe i żałosne. Świadczy o was samych. Pokazujecie najgorsze cechy Polaków. Jeśli ktoś przetłumaczy niektore wpisy nazywające ich bydłem, zwierzętami, wyśmiewające dzieci - i wrzuci gdzieś na reddit lub podchwycą to zagraniczne media to znów będziemy oceniani jako ksenofobiczne prostaki bez empatii. I wk%#^a mnie to bo nie chce być wrzucany do jednego worka z takim paździerzem umysłowym i emocjonalnym jak wy.

Gardzę wami

#granica #bialorus #uchodzcy #polska #swiat
  • 180
@kalosz_zaglady: Bo normalni ludzie mają w doopce co napiszą o nas zagraniczne media. Chcesz to bierz sobie tych uchodźców do domu i sobie z nimi zamieszkaj. Oni się śmieją z polaków na nagraniach a ty wychodzisz jak rycerz na białym koniu i jeszcze ich bronisz, no ku*wa polak na 102 xD
pojedź kiedyś do Niemiec, Francji albo UK lub wyślij tam siostrę, kuzynkę, koleżankę. Zmienisz zdanie

@basilur: Mieszkam od kilkunastu lat. Zdania nie zmieniłem. I co teras? Ano teraz pozostaje mi życzyć Ci zmiany towarzystwa. Na mniej patologiczne.
@Skierak: co ty opowiadasz za bzdury. Pożyłbys w domku z gowna w Syrii to widziałbym jak chcesz uczciwie pracować za miskę ryżu. Każdy stara się uciekać tam gdzie jest lepiej, to jest całkowicie naturalne zjawisko. Ilu Polaków uciekało nielegalnie na zachód za komuny. Tysiące.
@kalosz_zaglady przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, bo chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ja pisałem gdzieś o pracy w Syrii? Jakby Ci ludzie naprawdę uciekali przed tragedią, zatrzymali by się w pierwszym lepszy państwie gwarantującym im bezpieczeństwo. Oczywiście lepiej robić burdy pod granicą. Zresztą co ja Ci będę tłumaczył. Zorientujesz się trochę bardziej o co w tym wszystkim chodzi, wyciągniesz jakieś wnioski to może Ci się przypomni Twój post i debilizmy
@Skierak: ano jasne, bo Ty wiesz lepiej. Byles w Syrii?, pracujesz przy pomocy ludziom tam mieszkającym?pracujesz w organizacji humanitarnej? Jedyna Twoja wiedza pochodzi z mediów czyli krótko mówiąc wybierasz sobie to co w chcesz wierzyć ze jest prawda bo tak to w dzisiejszym świecie działa. Całe rodziny a czasem całe wioski składają się na podróż jednego, najsilniejszego po to żeby później wysyłał im pieniądze i z czasem może legalnie ściągnął. Osobiście