Wpis z mikrobloga

@typeczek: Jak już chcesz zagrać w tą serię, omiń jedynkę. Zestarzała się okropnie i następne serie bardzo ulepszyły formułę. Ezio collection jest spoko, tylko ostatnia część tej trylogii, Revelations czy jakoś tak już nudzi. Jak chcesz zacząć od czegoś bardzo fajnego to polecam Black Flaga. Ta część ma wiele wad związanych z serią (jak nudne misje śledzące), ale w zamian za to ma świetnego protagonistę, świetny motyw z piratami, fajne postacie
@typeczek: najlepiej od dwójki do najnowszych, w odwrotnej kolejności raczej by było ciężko. Ja zacząłem właśnie od dwójki, gdzieś chyba w 2017 roku, i w tym roku skończyłem dopiero Odyssey. Ale było warto.
@typeczek: najlepiej od jedynki jak pierwszy raz zaczynasz, ale nie ma jej na ps4, a poza tym ma archaiczne sterowanie. Tak więc zaczynasz od ezio, a jeszcze lepiej od black flag. Od origins po valhallę gameplay się zmienia na bardziej typowo wiedźmiński.
@typeczek: jeśli grasz na playstation to jedziesz od trylogii ezio do trójki. tam jest cały wątek desmonda, który jest tak naprawdę osią fabularną całej serii. pozostałe części to już niestety popłuczyny, jeśli chodzi o fabułę. oczywiście musisz nadrobić jedynkę na youtube, bo tam się wszystko zaczyna. Części od Black Flag w górę są beznadziejne fabularnie i tylko czasem nawiązują do oryginalnego wątku, ale trafiają się tam też fajne gry, np. Black