Wpis z mikrobloga

@Rogovic: nie wiedziałem, fakt, zmienia to nieco więc ilość, więc dla porównania ponownie:

patrząc po mojej umowie z PGNiG, zużycie mam na poziomie 100m3/miesiąc zimą, czyli przeciętnie 3m3/ dobę.

Liczba odbiorców gazu wg danych z netu w PL to około 6 500 000.
Bardzo zgrubnie licząc:

6,5mln * 3m3/dobę = ~ 19,5 mln m3 gazu zużywamy dziennie (zimą) (Rozprężonego)

170 000 m3 skroplonego = ~102 mln m3 rozprężonego.

Ten transportowiec starczy
@saikomiki: tyle wyliczeń, a wystarczyło wpisać w google "roczne zużycie gazu w Polsce" i przeczytać "20 mld" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wychodzi mi, że tako statek to 0,5% zapotrzebowania kraju. Mało czy dużo to niech każdy oceni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robert_czerwonyford: jak pracujesz na „decku” to nie wiem co masz opowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) W maszynie to codzień coś tam się kręci sam dziś 2h dluzej popracowałem bo chłodnica ciekła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klinQQ: z tego co słyszałem tylko z opowieści to gaz który przez różne parametry rozpręży się do stanu lotnego może być albo ponownie sprężony ale to potrzeba
@robert_czerwonyford: nie rozumiem tego wiecznego wypytywania, czy ktoś zainteresowany. Rób content, a zainteresowani się znajdą.


@spunky: gorszymi dzbanami od robiących trailery wpisów są tylko ci co te trailery wpisują

a tostować OP powinien, było tu już sporo wpisów marynarzy i były zawsze ciekawe
No i będzie tradycyjne pytanie "czy zastanawiałeś się co by było gdyby to jebło?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikeeho: a czy ja gdzieś pisałem, że jedyny? Jak dla mnie 0,5% to całkiem dużo, jak na jeden statek. Nie wiem ile możemy takich statków przyjąć rocznie i jak to wygląda cenowo, ale przy tylko 20 statkach mamy 10% gazu, a to już jest istotna liczba