Wpis z mikrobloga

Co zrobisz, jeśli wybuchnie wojna? / Gdzie pojedziesz, jeśli wybuchnie wojna?

Ja zaczynam: zaraz po oficjalnej informacji sprawdzam kursy promów do Szwecji i jeśli to będzie możliwe, rezerwuje miejsce na takim promie dla siebie i rodziny, pakuję najpotrzebniejsze rzeczy, zabieram rodzinę, jedziemy autem do Gdyni i płyniemy do Karlskrony. Granice na DE będą na pewno mega zablokowane a samoloty mogą nie wyrabiać, stąd pomysł na przeprawę promę. Szwecja wydaje się przyjaznym krajem, dlatego myślę, że się zaopiekują nami na początku.

A jak Wy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bialorus
  • 63
  • Odpowiedz
chlopie wystarczy ze bedziesz mial poblokowane wyjazdy z województw


@ButtHurtAlert:

sugerowanie, że mając braki w policji i minimalne wojsko coś takiego da się wprowadzić

sugerowanie, że mając mało kadr ktoś się bęzie bawił w pilnowanie
  • Odpowiedz
wszyscy dali radę spieprzyć przed wojna


@prnppp: Większość nie ucieknie. Większość zostanie, co do tego nie ma wątpliwości.

Klucz to być w tej mniejszości, która nie dostanei w ramach wojny w dupę.
  • Odpowiedz
@krav nawet nie wiesz jak to działa. Jak już oficjalnie padnie taka informacja to już dawno wszystkie granice będą zamknięte, nie masz na to najmniejszych szans.
  • Odpowiedz
@Misza97 ja to samo. Nie po to #!$%@? kupiłem w premierę żeby teraz nie grać bo jakaś wojna. Mam mistrzostwo do zdobycia. Z okna nie wyskoczę bo 4 piętro ale z laptopem do piwnicy zejdę i dalej będę grał.
  • Odpowiedz
@krav żona i syn do moich rodziców w UK. Ja raczej nie przekroczę.

Cenne rzeczy dobrze ukryć w pewnym miejscu o którym wiem ja i żona.

Jak da się przeprowadzić z dobytkiem (mam papiery potwierdzające dość długi pobyt w UK) to jadę też.
  • Odpowiedz
@krav: Prostę, idę do wojsk obrony terytorialnej.

Nie, nie dlatego że mam ochote się #!$%@?ć za kraj. Zwyczajnie OT ma najbardziej idiotyczne założenia strategiczne ze wszystkich służb, przez co tak naprawdę nigdy bym nie wziął udziału w walce.
  • Odpowiedz
Jesteś gotowy, żeby w tej chwili wyjść z domu?


@prnppp: Mam drugie obywatelstwo, więc mam już duży bonus do #!$%@? w #!$%@?. Mam też już uruchomione rachunki bankowe w krajach trzecich. Jak też gdzie wyjechać.

W razie większego zagrożenia to tak, mam znacznie większe szanse na wyjazd niż 90% wykopków.
  • Odpowiedz
  • 0
@ButtHurtAlert W sumie jakimi siłami mieliby zmobilizować do walki rezerwistów, którzy w większości nie mają morale, żeby walczyć i każdy by kombinował jak tu #!$%@?. Przydzielą każdemu rezerwiście zawodowego żołnierza, który będzie mu trzymał pistolet przy plecach jak jakieś NKWD? Ja osobiście bym próbował wszystkimi uniknąć poboru, #!$%@? albo jakby już nie było możliwości to starałbym się być możliwie najgorszym żołnierzem i albo bym sabotował własny oddział albo po prostu starał
  • Odpowiedz
@krav: Mam tylko 22 lata więc nie miałbym jakichś skrupułów zostawić za sobą swojego niewielkiego dorobku. Mam 100km do granicy słowackiej. #!$%@? na Słowację, nawet żebym miał porzucić przy granicy auto i przejść jakimiś bagnami, jeżeli by mnie straż nie chciała przepuścić ze względu na wojne czy coś. Następnie z oszczędności zabranych ze sobą lecę samolotem do rodziny do Niemiec i żyje jak Pan i śmieję się na wykopie z
  • Odpowiedz