Wpis z mikrobloga

Dzięki @gomjeden @no_proof @vargemp @Endriu_ @elemenTH za pomoc pod poprzednim wpisem :)

Szukam auta do 35 tys. Szukam czegoś co nie będzie lądowało co miesiąc u mechanika jak mój poprzedni #opel #insignia (chociaż swoją drogą bardzo mi się podobał ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Możliwe, że miałem słaby egzemplarz po prostu, zastanawiałem się nad zakupem innej Insigni ale chyba to nie jest dobry pomysł xD

Szukam czegoś do miasta i czasami w jakąś dłuższą trasę (300-500km raz w miesiącu). Myślę, że rocznie zrobię 6k km.
Odrzucać wszystkie diesle?
Obecnie myślę nad:
- Honda Accord VIII- z wyglądu jest fajna, w sumie wszystko byłoby git gdyby nie rdza. Czy to poważny problem w tym aucie i powinienem z niego rezygnować?
- Lexus IS II - Auto dosyć fajne, podobno mega trwałe. Jednak trochę stare.

Rozważałem też:
-Peugeot 508 - ten tył jest trochę upośledzony. Ale poza tym nie znalazłem większych wad.
- BMW e60 - każdy egzemplarz który oglądam wydaje mi się być zajechany prze jakiegoś sebka xD
- Volvo s60 - też auto premium i drogie części. Ale za to mega bezpieczny, dobrze wygląda i opinie są w większości dobre. Ale czy warto iść w coś Premium?

#motoryzacja #szukamauta #samochody #auto #mechanikasamochodowa
  • 20
@MasterOf8: o konkretnej marce się nie wypowiem, bo znam się jak świnia na gwiazdach. Ale gdybym szukał auta, to z miejsca skreśliłbym handlarzy i osoby prywatne - brałbym pod uwagę tylko poleasingowe "firmówki". Kupione w PL, serwisowane w ASO. Mniejsze ryzyko wtopy.
@MasterOf8: Stałem przed podobnym dylematem 1,5roku temu.
Wybrałem s60 II. Przebiegi nieco większe jedynie, ale tez niewielkie, jakieś 12kkm rocznie.
Kupiłem wersje d3 w manualu. Spalanie bardzo Ok, awaryjność zerowa, przebieg 240kkm. Przez ten czas zrobione były hamulce i amortyzatory - w tym wieku to eksploatacja. Od razu po zakupie wyszła klima do zrobienia, ale sprzedający zwrócił koszty naprawy wiec elegancko się zachował. Kupiony w komisie przy dealerzy forda.

Na liście
@MasterOf8: nie nastawiałbym się na jeden model, tylko wybrałbym kilka i szukał egzemplarza w najlepszym stanie. Przy planowanym rocznym przebiegu (6kkm) wziąłbym benzynę - diesel będzie wiecznie niedogrzany, zaraz pojawią się "problemy" z wypalaniem filtra cząstek stałych.