Wpis z mikrobloga

@znikam5: obecnie mogę powiedzieć, że z betonem jest średnio - a to przez dostawy cementu. Betoniarnie nie dostają tyle ile by chciały i tu nie chodzi o cenę.
Z silikatami miesiąc temu miałem podobnie, chcialem gdzieś zamówić to wszędzie trzeba było się zapisywać.
@znikam5: sezonowość trochę stabilizuje teraz ceny (dostępność nadal przeciętna), podwyżki są ale raczej groszowe. Natomiast od wiosny wszyscy szykują się na drugą fale podwyżek - Tyle wywnioskowałem po ostatnich rozmowach w hurtowniach budowlanych
@znikam5: Ceny materiałów - to jedna z największych niewiadomych na ten czas. Dzisiaj masz wełnę skalną za X, jutro już 20% drożej ¯\_(ツ)_/¯ Wczoraj gadałem z wykonawcą to się pytał czy może złożyć wełnę już u mnie (robota na styczeń) bo cena ma wzrosnąć. Jak masz plac i pieniądze to najlepiej zamówić materiał by później nie płacić nie wiadomo ile (zima to najlepszy czas bo spadnie cena z uwagi na warunki
Wiele osób musi zrezygnować z kredytu bo miało np. zdolność kredytową na kwotę X, budowa też skosztorysowana na X a tu z miesiąca na miesiąc cena rośnie o te kilka % a zdolność już niestety maleje (wyższe stopy procentowe).


@MgrMarecki: jak ktos nie musi budowac to za pol roku mzoe sie okazac ze prawie gotowe domy beda za pol ceny :)