Wpis z mikrobloga

Imagine ze jest 2014 rok i naszym problemem jest afera zegarkowa w ktorej nowak " nie wykazał składników mienia ruchowego o wartości ponad 10 tys. zł"


@marko2: Jeśli ktoś wierzy, że to faktycznie był powód a nie medialna zasłona dlaczego potem przez kilka lat miał problemy i nawet na Ukrainie też go zaczęli męczyć to chyba pewien poziom naiwności został przekroczony.
@loginnawykoppl: ... i tysiące ludzi kompletnie uwalonych przez chory system przetargów i sytuację na rynku zamówień publicznych, których PO kompletnie zlała, choć problem bezpośrednio dotyczył właśnie Euro i budowanej pod niego infrastruktury.

Dla wielu ludzi to stanowczo nie był najlepszy okres i niestety te zaniedbania przyczyniły się do dojścia PiS do władzy.

Praktycznie każdy odcinek drogi wybudowany pod Euro to uwalony podwykonawca.
@marko2: Przypomnijmy, że afera Nowaka była tak poważna, że z powodu 10K stracił stanowisko. Dzisiaj Szumowscy, Rachonie i Rydzyki rżną Polaków na miliardy, bez wazeliny i nikt nie ponosi konsekwencji.

W tamtych złotych czasach Kaczyński krytykował PO, że to rząd ciepłej wody w kranie. Teraz robaki macie takie podwyżki, że za tą ciepłą wodą i stabilnością tęsknicie. Naród do zaorania.
przetargi wygrywały firmy krzaki, nie płaciły podwykonawcom


@pat1ryk: Które to były te "firmy krzaki"? Bo pamiętam, że upadły na budowie dróg w Polsce dużo koncerny, od Alpine Baum na Covecu kończąc. Które to były te firmy krzaki, które drenowały budżet?

Był oczywiście problem systemowy, ale zostało to załatane przez specustawę drogową, nowelizację PZP i KC.
@KrzLis: teraz pójdzie siedzieć za te same przekręty na Ukrainie, bo w państwie z kartonu nie ma odpowiedzialności. I tu nie chodzi wcale o to czy rzadzi ta partia czy inna, nikt nikogo nie ruszy niezależnie od barw.
@marko2 ja 2014/2015 będę kojarzyć zawsze z reformami edukacji i straszeniem że dostanę 30 k długu za studia w ramach ich nowych zaj#bistych reform ( ͡° ʖ̯ ͡°) także nope. Daleko wtedy było do prosperity.
Myślę, że w tamtych czasach większą aferą był temat z przyjęciem uchodźców.


@Chris_Karczynski: ...co już wtedy świadczyło o ułomności umysłowej typowego sympatyka PiS. PO zadeklarowała jedną z najmniejszych w UE "kwot uchodźców", w bardzo racjonalnym ruchu dyplomatycznym (generalnie polityka zagraniczna rządu Tuska stała na najwyższym poziomie w III RP). W kampanii wyborczej, późniejsza premier Szydło mówiła zresztą, że "Polska dotrzymuje złożonych obietnic" i te 7 tys. uchodźców zostanie przyjętych (tyle, że
Bo to PO na wielką skalę zaczęła w Polsce budować infrastrukturę i niestety, tak jak mówisz, frycowe trzeba było zapłacić. Przykro mi i temu nie przeczę, ale wolałem to co wtedy od tego co teraz.


@loginnawykoppl: Ale to nie było żadne frycowe, tylko normalny, wielomilionowy, zaplanowany przewał.
@KrzLis: A myślisz, że za pisowskie afery ktoś pójdzie siedzieć? Klasa polityczna może się różnić ideologicznie, ale nie zrobi sobie kuku. Bo wie, że po #!$%@? wyborach ich też można będzie rozliczyć.
obecnie 10 tys to drobniaki


@Jurga09: Wtedy to też nie była istotna kwota, tym bardziej dla kogoś, kto pochodzi z zamożnej rodziny (wg słów Nowaka, zegarka nie wpisał w oświadczenie, ponieważ dostał go w prezencie i nie znał jego wartości* – w tym oświadczeniu są natomiast wpisane składniki majątku na łącznie parę mln, zegarek był przy tym poniżej błędu zaokrąglenia i jest oczywiste, że Nowak kompletnie nie rozpatrywał go w kategorii
@texas-holdem: Skoro nie robiłaby problemu to czemu robiła problem z tym ile mamy ich przyjąć? My chcieliśmy przyjąć 0, a oni 7k. Nie było żadnego powodu, żeby przyjmować uchodźców. Imigranci sami przyjeżdżają, bo chcą pracować. Uchodźmy mają niską aktywność zawodową. Imigranci utrzymują się sami z zarobionych pieniędzy. Uchodźców musielibyśmy trzymać w obozach i na nich płacić. Zresztą nawet samu uchodźcy nie chcieli do nas przyjechać, więc o czym my rozmawiamy? Nie
@pat1ryk: przecież dalej tak jest. Ostatnio koleżanka mówiła mi, że stowarzyszenie istniejące od 30 lat, mające doświadczenie w pomaganiu z ludziom z autyzmem dostało mniejsze dofinansowanie niż jakaś firma krzak, która dopiero co się zarejestrowała.

A co z Miłoszem Kłeczkiem, dziennikarzem TVP, który też dostał od rządu grubą kasę?
@RHarryH: Oczywiście, że masz rację, tylko chodzi mi o skalę. Ludzie się oburzają wyborami które się nie odbyły, słusznie z resztą bo to był skandal. Jednocześnie mało kto słyszał o aferze autostradowej, która doprowadziła setki polskich firm budowlanych do bankructwa, przez co straty są liczone w dziesiątki miliardów złotych, bo nie chodzi tylko o kasę która zniknęła, spowodowało to zaoranie naszego rynku, a miejsce polskich firm zajęły te zachodnie. Cały czas