Wpis z mikrobloga

Złamano kompromis aborcyjny i teraz będzie ciężko do niego wrócić. Najprawdopodobniej w przyszłości dojdzie do całkowitej liberalizacji. Wajcha społeczna się przesuwa, czy to się komuś podoba czy nie. To samo działo się kiedyś w Irlandii, gdzie KK miał jeszcze większą pozycję niż u nas.

#protest #aborcja
  • 30
  • Odpowiedz
@Wronski444: A w krajach rządzonych przez lewactwo dzieje się inaczej, może jakieś słynne "odbicie w drugą stronę" o której tyle się mówi na prawicy? Bo piszesz jakby ta sytuacja była przez nią zawiniona.
  • Odpowiedz
@Wronski444: Trzeba do kościoła jakiegoś konia trojańskiego posłać, co by im przeforsował pomysł aby kościół pobierał 10 zł za każdy odpuszczony grzech przy konfesjonale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kroledyp: Oj uwierz mi że taki ,,koń trojański" to w Polsce zdobyłby całkiem niezłe poparcie i nawet tutaj te wszystkie czarmandery zaraz by nawalały postami że 10 zł za łaske pana to jak za darmo.
  • Odpowiedz
@Wronski444: Skoro Lewica i Platforma popierają legalną aborcję przez pierwsze 12 tygodni ciąży (czyli jak w pozostałych krajach UE), to szansa na legalną aborcję również w Polsce jest tak duża jak jeszcze nigdy. Wszystko zależy od poparcia wyborców dla opozycji. Zwykła większość sejmowa nie wystarczy bo PiS ma swojego prezydenta Dudę, który wszystko zablokuje. Potrzeba im 276 posłów.
  • Odpowiedz
@galicjanin: Widzę że nie jesteś zorientowany. Za powrotem do tego co było (3 przesłanki) jest tylko niewielka część polityków Platformy (Schetyna był takim konserwatystą). Ci najbardziej konserwatywni są wyrzucani z partii lub sami odchodzą. Platforma się zmieniła, to już nie jest ta sama partia co 6 lat temu. Co do PSL to prawdopodobnie w ogóle nie wejdzie do sejmu. Odnośnie PL2050 to Hołownia mówił że jest za referendum w sprawie
  • Odpowiedz
@Wronski444 I właśnie dlatego ci z bardziej ogarniętych konserw wykazujących się odrobiną wyobraźni przestrzennej (między innymi Lech Kaczyński) jak mantrę powtarzali żeby pod żadnym pozorem nie majstrować przy "kompromisie" aborcyjnym (choć nie wiem czy można nazywać kompromisem coś co de facto było i tak surowymi na tle Europy przepisami) - po prostu zdawali sobie sprawę z długoterminowym konsekwencji - że przyspieszy to naturalnie zachodzące procesy w społeczeństwie. Największą siłą tego kompromisu
  • Odpowiedz
@Wronski444: Wiem, że w tym sporze nie da się pominąć polityki... ale... serio w tym proteście chodzi o życie... od ponad 100 lat wiek matek się podwyższał, a ich umieralność spadła, Sama chciałabym być matką, a już teraz jestem w grupie ryzyka, bo niewiele dziewcząt rodzi już w wieku powiedzmy 18-25 lat pierwsze dziecko...
  • Odpowiedz
  • 0
@Wronski444: o ile nie wyjdziemy z UE i nie zajmie nas Rosja - to jest łabędzi śpiew prawicy i kościoła w Polsce. No ale najpierw trzeba przetrwać te 5-10 lat :/


@tell_me_more Jak nas przejmie Rosja to od razu aborcja będzie. Rosja ma jedno z bardziej liberalnych praw aborcyjnych.
  • Odpowiedz
@Wronski444: przede wszystkim to nigdy nie był kompromis - pomiędzy całkowitym zakazem aborcji i całkowitym nakazem aborcji jest dowolność a nie trzy kryteria które można spełniać.

To było od początku wchodzenie w dupę kościołowi, teraz po prostu byli zbyt chciwi i mam nadzieję że za to zapłacą.
  • Odpowiedz