Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw uważajcie na swoje katalizatory, bo ja swój tej nocy straciłem. Może ktoś z #motoryzacja podpowie mi jak to najlepiej rozwiązać w aucie o wartości 1,5k? Kupiłem je od kumpla za 1/3 wartości na dojazdy do pracy, bo akurat miałem zakręt życiowy, ale na nowsze auto wciąż kacy nie mam. Czy da się to jakoś tanio zrobić? Chyba puchę pustą od kąta wstawić, ale czy diagnosta się nie jorgnie? Wystarczy puknąć w taką chyba, żeby wiedzieć. #kiciochpyta
Na policję idę po pracy. Thanks from the Mountain!
Pobierz
źródło: comment_1636118400yiB862Q4gZAlOhm2l6GMIh.jpg
  • 28
@Westfield: one nie działają tak długo jak te oryginalne które i po 20 latach potrafią być sprawne, ale z 5 lat to to wytrzyma na luzie i nawet przejdzie podstawowe badanie spalin. Jeśli to diesel to szukaj takiego typowo z dopiskiem diesel (kwestia gradacji tego plastra w środku), będzie odrobinę droższy ale dalej powinieneś dorwać w przedziale 250-300zł. Zmierz średnicę ruły i dobierz na tej podstawie i na podstawie pojemności.
Mirki z #wroclaw uważajcie na swoje katalizatory, bo ja swój tej nocy straciłem.


@Westfield:
co proponujesz, jak uważać?

Może ktoś z #motoryzacja podpowie mi jak to najlepiej rozwiązać w aucie o wartości 1,5k?


tzw. zamiennik, są na allegro po 150-200pln

po kosztach to obudowę od kata, do środka wstawić rurkę a resztę puchy zapchać czymś
na zamienniku przejdziesz przegląd, wiadomo
bez no to powodzenia życzę xD
Parkować pod oknami, bramami, nie na wolnej otwartej przestrzeni.


@Westfield:
jeden pies, ktoś będzie chciał wyciąć to wytnie xD

Założyć osłonę na kata.

jest coś takiego? dej link

Jak były wersje bez kata to można normalnie prostą rurę/strumienicę wsadzić


@Ibuprofenkrul:
i tak w DR masz wpisane, że auto z katem lub bez ¯\_(ツ)_/¯
A ja uważam, że prędzej wybierze miejsce, które zapewni mu dyskrecję.


@Westfield:
dlatego doradzasz parkować nie na wolnej przestrzeni? żeby nie był widoczny?

super osłona na śruby :) wcale nie problem odkręcić xD
okej, dawaj teraz do mojego auta, chciałbym jeszcze dziś zabezpieczyć katalizatory