Wpis z mikrobloga

Poczytałem na tym tagu, że wzrost stóp procentowych ma minimalny wpływ na miniratkę progamistów 15k+ (no pewnie tak), a gołodupce z tagu #nieruchomosci i niepotrzenie podniecają się podwyżkami stóp procentowych, bo nic to nie zmieni. Ale potem wszedłem na grupę na facebooku "Kredyt Hipoteczny - porady, opinie". No i nie jestem pewien, czy lekka podwyżka miniratki nie zostanie zauważona:

(więcej w komentarzach)/

#nieruchomosci #kredythipoteczny #stopyprocentowe
lecho182 - Poczytałem na tym tagu, że wzrost stóp procentowych ma minimalny wpływ na ...

źródło: comment_1636068203Dio484ke1zdCBIu8fg0bQ3.jpg

Pobierz
  • 30
@MirkoSyrko: oszczędność to akurat cecha, która powinno się pielęgnować. Wiadomo, brzmi to komicznie, ale jeśli ktoś np. chce kupić bilety za 500-1000zl, to te 20% pozwala mu zjesc kilka lepszych obiadów. Ja wiem, że Polacy są tak majętni i jak mają 10k, to idą do RTV i kupują sprzęt miele i ajfona, ale nie wszyscy tak mają i możliwe, że mocno liczą każdy grosz, bo wcześniej tego nie mieli.
@MirkoSyrko: nie wiem, czy by ciągnął czy nie. Może dobrze żyje, ma auto do spłacenia, nie chce żyć jak beduin ze stresem w postaci banku. Może jest na JDG i kalkuluje, że jak coś się wydarzy, to będzie w czarnej. Najlepiej to po prostu nie interesować się powodami dla których ludzie przezorni nie chcą brac kredytów. Przez ostatnie circa 10 lat było to opłacalne, gospodarka rosła, nawet początki PiSu były dobre.
@lecho182: półtora roku - dwa lata temu była jeszcze masa pytań o to, czy jeszcze gdzieś idzie dostać kredyt bez wkładu własnego - kwoty i zarobki podobne ( ͡° ͜ʖ ͡°) przynajmniej teraz się już aż tak nikt nie łudzi