Wpis z mikrobloga

Heja ho.

Jak zawsze na ostatnią chwilę. Edit pewnie pójdzie po 24 bo ciasto jeszcze w piekarniku :D

Na początku dostałem taki zestaw:

1. Za pomocą tutoriali dostępnych w Internecie napraw coś w domu.
2. Wybierz się na jesienną wycieczkę z miasto - las, tereny wiejskie, jezioro, góry - ważne, by wyjechać z miasta. Zabierz jedzenie, termos z herbatą, ciepłe ubrania. Zabierz kogoś ze sobą. Spędź miło czas. Pamiętaj o fotorelacji. Zrób zdjęcie szerokokątne, zdjęcie miejsca, w które się wybrałeś, zdjęcie makro jakiegoś ciekawego małego obiektu z tego miejsca. Pomyśl o zdjęciach, jako czymś nieprzypadkowym. Po ich zrobieniu zadbaj o to, aby było wyprostowane, dobrze przycięte, z odpowiednią obróbką. Przygotuj relację ze zdjęciami.
3. Ugotuj/upiecz/przyrządź całodniowe menu, którego tematem będzie dynia (min. 3 posiłki).

ale z racji, że akurat miałem remont mieszkania to poprosiłem o zmianę licząc na coś mniej absorbującego (o ja głupi xD).
Bardzo szybko dostałem 2 zestaw który prezentuję się jak poniżej:

1. Posprzątaj mieszkanie. Pochowaj rzeczy, które niepotrzebnie leżą na wierchu. Spróbuj sprzedać lub oddać to czego nie używasz - uważaj komu przekazujesz, niech to ma sens. Pościel łóżko, zetrzyj kurze, poodkurzaj i pościeraj podłogi, posprzątaj kuchnię i łazienkę.
Czysty dom pozwoli Ci cieszyć się i miło spędzać dłuższe, jesienne wieczory.
W nagrodę zrób grzane wino, zapal świeczki, włącz relaksującą muzykę, połóż się na kanapie - spędź miło czas w czystym mieszkaniu.
2. Wymyśl straszną historię do opowiadania w halloweenowy wieczór.
3. Przygotuj jesienne potrawy z dyni, jabłek, czekolady i orzechów - mogą być to różne potrawy lub jedna skomponowana w odpowiedni sposób - ważne aby użyć tych czterech składników. Pamiętaj, aby sprawdzić czy są na pewno dobre i aby podać w relacji przepisy z których korzystałeś, aby inni mogli też ich wypróbować. Możesz zaprosić znajomych na wieczór degustacyjny!

Tym razem nie myślałem za długo i wybrałem zadanie nr 3.
Jak to bywa w moim życiu #prokastrynacja mocno zostawiłem to na przedostatni dzień. Pech chciał, że padłem na pysk po pracy i musiałem dziś z tym działać.

Postanowiłem zrobić 2 potrawy. Pierwszą z nich było Fit Kinder Country, natomiast drugą to co tygryski lubią najbardziej, czyli ciast dyniowe. Lekko zmodyfikowałem przepisy (na dole postu) i zabrałem się do pracy.
Na pierwszy ogień poszedł Kinder.

Składniki:
200g twarogu chudego
300g jogurtu skyr
30g odżywki białkowej waniliowej
4 łyżki erytrytolu(ja uzyłem słodzika w płynie)
80g ryżu preparowanego
5 kostek gorzkiej czekolady + 2 łyżki mleka (ja użyłem 60g czekolady mlecznej i 65 gorzkiej)
Dodatkowo dodałem orzeszki ziemne prażone niesolone.

Jak kupicie tak jak ja w biedrze to polecam reszte dać #pies
Całość wykonania zgodnie z filmem z przepisem.
Trochę przesadziłem ze słodzikiem i masa była bardzo słodka
I oto co wyszło :D
Spróbuje jutro rano i wrzucę komenta bo chcę żeby ładnie stężało. Planuje pokroić na batoniki i mieć jako przekąskę do pracy.

Potem przyszła pora na ciasto dyniowe:
Skład:
100 gramów miodu
4 jajka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
1,5 łyżeczki cynamonu
Szczypta soli
70g płatków owsianych (ja użyłem błyskawicznych)
30g gorzkiej czekolady (ja użyłem mlecznej)
350g puree z dyni (ja użyłem 300g puree z dyni i 50g jabłek zasmażanych)
350g mąki orkiszowej (ja użyłem tą co miałem, czyli tortową)
200g oleju rzepakowego

Po wylaniu ciasta na blaszkę zasypałem je orzeszkami i wymieszałem.

Jak by ktoś chciał zrobić to ciastko to uważajcie z temp. pieczenia, bo moje się trochę zjarało.

Jutro dorzuce makro jak by #mikrokoksy interesowały takie desery
#mirkowyzwanie #pieczzwykopem

Zdjęcia:
[img]https://photos.app.goo.gl/EefQfLG6GwDYEXnHA
zdjecie1
Pobierz goras - Heja ho. 

Jak zawsze na ostatnią chwilę. Edit pewnie pójdzie po 24 bo cias...
źródło: comment_1636066894bEmPtoiUBI4HakSlJI9Ozb.jpg
  • 12